TESETTÜR KOLLUKLAR İLE ŞIKLIĞINIZI YAŞAYIN

TESETTÜR KOLLUKLAR İLE ŞIKLIĞINIZI YAŞAYIN

Sonbahar günlerinden herkese merhaba,

Yağmurlu ve soğuk geçen günler hayatımıza girmişken kıyafetlerimizde yavaş yavaş değişiyor. Ancak, biz bayanlar her daim şık olmayı sevdiğimiz için yaz kış hiç fark etmiyor. Tesettürlü bayan olmanın zorluğu mu desem, farkı mı desem.. her mevsim ve her giyimimizde ortaya çıkmaktadır. Hem güzel giyinmek, hem bol giyinmek, hem de uzun giyinmenin biraz sıkıntısı her tesettürlü bayanın yaşadığı zorluktur. Elbette tesettür giyimde yeni tasarımların ortaya çıkana dek bu zorluk devam etti. Çok şükür son birkaç yıldır biraz daha hassasiyetli tasarımlar sayesinde hayatımız kolaylaşıyor. Özellikle şahsım adına kollarımızın açılması, boynumuzun gözükmesi bizleri hep rahatsız etmiştir. Bu yüzden son yıllarda boyunluk ve kolluklar hayatımızı kolaylaştırmaya başladı. Tesettürlü bir bayan olarak şunu söyleyebilirim sürekli yerden yere vuran eleştiriler hatta hakaret vari yazılar, sözler bizleri oldukça incitmektedir. Bizlerde kollarımızın açılmasından ya da boyunlarımızın gözükmesinden elbette hoşlanmıyoruz. Sağolsun! Tesettür tasarımcıları bu sıkıntılarımıza kulak vererek yeni çözümler sunmaya başladı. Benim yakın zamanda keşfettiğim penye kolluklar her ne kadar hoşuma gitsede bazı ağır kumaşlı tasarımların üzerine çok basit kalıyordu. Elbette sosyal medyada gezinirken bununda çözümünü bulduklarını görmek daha da sevindirdi. Evet, sıkı durun kol ağızlarınız hem açılmayacak, hem de özel günlerde giydiğiniz kapri kollu gömleklerinizin altına basit penye kollukları giymekten uzak duracaksınız.

Desktop2Bunları ilk gördüğümde kıyafetin kendisi sandım. Ne kadar güzel öyle değil mi? Eminim sizde benim gibi kıyafetin parçası olduğunu düşünüyorsunuz. Hayır, tamamen kolluk olarak üretilmiş tasarımlar… Kimisi penye kolluğa dikilmiş, kimisi sadece dantel olarak tasarlanmış.

Desktop3

Vavvv siyahın asaleti, ekrunun hafif dokunuşunu gördüğümde kendimden geçtim. Bu kadar şık tasarımlar neden biz okurken yoktu? Bazen eski fotoğraf albümlerine bile bakmaktan korkuyorum. Çünkü 7 8 sene öncesinde tesettür giyim çok gerilerde ve neredeyse babannelerimiz, ananelerimiz gibi giyiniyorduk. Koyu renkler, tunik şeklinde kocaman eşarplar inanın tesettürlü bile olsa genç bir insan öyle giyinmekten asla hoşlanmaz. Bu kollukları gördükçe kat kat giyindiğimiz günleri hatırladıkça şükrediyorum şimdiki halimize. Gömlek içerisine sıcak günlerde uzun kollu badiler ne çok bunaltırdı. Şimdi, tak kollukları çık dışarı.

siyah-kırmızı-kolluk-yakaBöyle boyunlukla birlikte takım olanlarda var. Peki, bu boyunluk ne alaka diye düşünüyorsanız? Biz tesettürlü bayanlar eşarp takarken sürekli çekiştiriyoruz oraya buraya boynumuz açılmasın diye… Özellikle yakası açık bir kıyafetimiz varsa bu boyunluklu takımlar son derece kurtarıcımız oluyor. Elbette tek ya da takım olarak alabilirsiniz.

Desktop4Bu kollukları nereden alabileceğinizi araştırırken Ayşe hanımın yeşilstil adında bir bloğunu buldum. Ancak, şuan kendisinin bloğuna ulaşamamaktayım. Umarım yakın zamanda ulaşır ve bu kollukları daha detaylı şekilde inceleme fırsatı buluruz.

cache_500_1__i_21213932_APYSiyah, ekru ve kırmızı üçü bir arada kahve gibi… Bu kolluğu görünce gözlerimde kalpler uçuştu adeta… Çocukluğumdan beri sevdiğim kırmızının renk katması ise; tartışılmaz şekilde muazzam ötesi duruyor. Gerçekten farklılık detaylarda gizlidir diye boşa demiyorum her zaman… Bu kollukları sadece birkaç sayfada gördüğüm için satışlarını tam olarak bilmiyorum. Ama ben kendim için yapmayı düşünüyorum.

Tesettür kollukları satın alabileceğiniz bir sitede buldum sizin için… Birbirinden güzel kolluklar için tık tık...

Peki, size bir sorum olacak. Bu kolluklardan kendin yap köşesi için hazırlasam ne dersiniz? Cevaplarınızı yorum olarak bekliyorum.

 13 thoughts on “TESETTÜR KOLLUKLAR İLE ŞIKLIĞINIZI YAŞAYIN”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir