Sarı, Yeşil ve Floral Desen Sezonu

Sarı, Yeşil ve Floral Desen Sezonu

Hangi kadın çiçekleri sevmez? Çiçek denince hangi kadının yüzünde güller açmaz ki? Elbette birçok kadının çiçeklere karşı zaafı var. Bundandır ki; evinde, kıyafetlerinde çiçek desenleri taşımaktan büyük keyif alır bir kadın. Geçtiğimiz sezon vintage modasında çok fazla minik çiçekleri gördük. 2015 yaz sezonunda ise; floral desenler yerini aldı. İri çiçeklerin etek, elbise, pantolon, tunik, çantalarda görülecek. Gerek abiyeler, gerek, balo elbiselerinde genç kızlar yeni sezonda şık olmanın keyfini yaşayacak. Tesettür giyimde de floral desenleri görmeniz kaçınılmazdır. Bu yüzden aynı parçaları bulamıyorum, derdine düşmek yerine kendi giyim tarzınıza uyan floral desenleri seçin. Peki, floral desenleri nasıl kombinlersiniz? Desen, bir giyimde kesinlikle iddiadır. Desenli giydiğiniz zaman yine desenli aramanız mantıklı değil. Çünkü üzerinizde yeterince iddialı bir parça taşırken ikincisine gerek duymayın. Giyimde en büyük hata desenliyle desenliyi kombin etmeye çalışmaktır. Geçtiğimiz yıllarda bunun hatasını fazlasıyla gördük. Leoparlı gezen kadınlardan, kazayağına bürünmüş bayanlara kadar dikkatimizi çekti. Zaten iddialı ve baş başına tasarım olan bir parçayı öldürmeye gerek var mı? Yeni sezonda sarı ve yeşil tonları da oldukça hakim. O halde güzel bir kombinle nasıl giyinebileceğimize göz atalım.

floral desenler

Çiçekli tuniğimiz oldukça iddialı ve güzel bir parça, o halde pantolonu beyaz tercih edin. Elbette pembe, sarı, yeşilde giyebilirsiniz. Ancak dikkat çekmek istediğiniz noktaya ulaşım sağlanamaz. Bu şekilde altınızda yok gibi giydiğiniz beyaz pantolon sayesinde tuniğinizin kendisini göstermesi çok kolay olur. Zaten altına yeterince iddialı bir ayakkabı eline de çanta seçmişken daha fazlasına gerek yok. Birde bu kombinde 2 renk çanta seçtim, hatta pembe bile tercih edebilirsiniz. Ben yeşili tercih edersem daha ağır bir bayan olurum. Sarı çok fazla gibi dursa bile ruhuma ve tarzıma uygun olmasından dolayı sarıyı kullanırdım. Peki, siz hangi çantayı tercih edersiniz? 😉

Bir önceki yazımız olan Kristal Boncuklarla Kolye Yapımı başlıklı makalemizde kolay, kolye ve kristal boncuk hakkında bilgiler verilmektedir.2 thoughts on “Sarı, Yeşil ve Floral Desen Sezonu”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir