Plastik Kaşıklardan Duvar Süsleri

Plastik Kaşıklardan Duvar Süsleri

Kullan at! Bozuldu mu hemen yenisini al! Tüketim çılgınlığı insanların zihninde ve hayatında bu cümlelere yer verdi. Ve nitekim böyle olmasını aşıladı. Artık hayatımız tam bir tüketim arasında geçiyor. Her şeyi tüketiyor ve tüketimin dibine kadar sıyırıyoruz. Son yıllarda en çok tükettiğimiz şey ise; birbirimiz olmakta. Çünkü tüketilecek pek bir şey kalmadı gibi duruyor. Peki, bu böyle gider mi? Gitmez. Kesinlikle gitmemeli ve insanlar tüketimdeki enerjilerini üreterek atmalıdırlar.

İnsanın doğasında keşfetmek, üretmek ve yeni arayışlar içerisinde olmak daima vardır. Ancak birilerinin ürettiklerini tükettiğimiz kadar birazda kendimiz üretmeliyiz. Böylece hayatımızda birbirimizle uğraşmaktan çok daha ciddi işler yapmış oluruz. O halde kolları sıvamalı ve evinizde köşede bucakta kalan o plastik kaşıkları ortaya dökmelisiniz. Eğer yoksa marketten alın. Ancak geri dönüşüm projesi olduğu için ben daima elinizde olanları değerlendirmenizden yanayım. Peki, bu defa sizin için hangi projeyi buldum?

kaşıktan aynaPlastik kaşıktan yapılan dekoratif aynaları görür görmez hemen yazmak istedim. Sizce de süper bir fikir değil mi? Belki daha önce yapıldı ama ben yeni kefşettiğim için derleyip toparlamak istedim.

38e31O şeffaf kaşıkların böylesine şık bir dekor olacağı kimin aklına gelirdi ki? Elbette üretmeyi seven kadınların.

plastik kaşıktan aynaDilediğiniz renkte yapmak sizin tarzınıza ve dekorunuza kalmış.

plastik kaşıkBu içlerinde en sevdiğim oldu. Muhteşem gözüküyor. O kaşıkların ay çekirdeği havası vermesi ilgin. Demek ki, istendiği zaman üretmek oldukça güzel bir şey.

Yapışını ilerleyen zamanlarda bizzat kendim anlatacağım. Ama kısaca bilgi vereyim. Öncelikle sert bir karton buluyorsunuz. Kaşıkları dibten keserek aynanın yerleşeceği yeri çizerek etrafından dizerek yapıştırın. Sonrasında boyaması kalıyor. Bu dekor için en uygun boya sporey boyadı. Çünkü sprey boya tüm aralara nüfuz eder ve hiçbir yerde açık bırakmaz. son olarak dekor aynayı monte ederek bitiriyoruz.

Not: Alıntıdır.

Bir önceki yazımız olan Nokta Çalışması başlıklı makalemizde biristek, dersleri ve eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir