Modanisa’ya FETÖ Örgüt İftirası

Modanisa’ya FETÖ Örgüt İftirası

15 Temmuz 2016 saat 22:34 sıralarında Türkiye’de yaşanan darbe girişimi sonrasında Halk olarak birlik ve beraberliğimizi korumak adına kimisi sokaklara döküldü, kimisi evinden darbeye karşı dur demek için Hakkını aradı. Çünkü bu millet darbelerin ne demek olduğunu iyi öğrenmiş ve buna kesinlikle karşı durmak adına meydanlara inmişti. Ve fakat bu birlik ve bütünlüğümüzü sağladığımız an itibari ile gerek pratik yaşamımızda, gerek sosyal medya da anında birliğimizi bozabiliyoruz. Kurumları, kuruluşları, kişileri, her türlü farklı görüşten insanı hedef alarak kolay bir şekilde suçlama girişiminde bulunuyor acımasızca gerçek olmayan ifadeler kullanıyoruz. Hayatın içerisinde yaşarken bu durumumuzu düzeltmemiz birliğimizi tam anlamıyla sağlayacaktır. Maalesef gerçek yaşamımızda birlik olamıyor ve sükut edip beklemeyi öğrenemiyoruz. Beni en çok üzen mesele ise; mümin hassasiyetimiz var diyerek kolayca iftiraların atılmasıdır. Eğer mümin bir insansan ne olursa olsun kesinliğini bilmediğin meseleler üzerine konuşmamalısın. Fitne bir anlıktır ve sükut etmediğin için senden çıkıyorsa iftira atmış olursun. Yaşanılan bu süreç içerisinde FETÖ örgütüne ait olduğu iftira edilen bazı markalar sosyal medyada boykot edilmeye başlandı. Ancak bunların hepsinin henüz kamusal olarak açıklama yapılmadı.

Devlet şuan NT, Bank-Asya gibi malum örgüte ait olan markalara Kayyum atadı. Ancak FETÖ örgütü ile hiçbir alakası olmayan bir firmanın hedef gösterilmesi bir iftiradır. 2 senedir uzaktan yazarlığını yapmış olduğum Modanisa firmasınında malum örgüt markası şeklinde söylemlerin asılsız olduğunu kamuoyuna bildirmiştir. Duyduğum zaman Modanisa firmasına böyle bir itham da bulunulmasını şaşkınlıkla takip ettim. Sosyal medya hesaplarından 2 senelik hukukum olduğunu ve böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylediğim andan itibaren paralelci, FETÖ ablası diyerek karalamalar başladı. Anında telefondan ekran görüntüsünü aldım ama ifşa etmeyeceğim.

Peki, devlet gerekli tedbirleri alırken malum örgütle hiçbir bağlantısı olmayan Modanisa firmasını neden buralara çektiler?

Bu konuda elbette gerekli delillerle tahminlerim var. Modanisa sahibi Kerim Türe’nin global haber ajansı olan Reuters’e vermiş olduğu röportaj içerisinde söylediği cümlelerin söylemek istediğinden farklı şekilde bazı kuruluşlar tarafından çarptırılması ile başladı.

Röportaj’da kurulan cümleler aynen şu şekildedir;

Seksi olmak için açılmaya gerek yok

SEKSİ olmak için açılmaya, dekolteye ihtiyaç olmadığını kaydeden Kerim Türe, “Yalnızca gözlerle de seksi olunabilir. Müslüman kadın kapanması gerektiğine inanıyorsa bunu ipekle de yapabilir turkuaz renkli bir kumaşla da. Seçim kendinindir. Biz her çeşit ürünü koyuyoruz, seçimi onlar yapıyor. Dünyanın her yerinden de müşterimiz var. Amerika’da yaşayan Pakistanlı bir kadın da alıyor bizden, Gaziantepli kadın da. Başını kapamayan ama muhafazakar giyinen de alıyor. Tunik, elbise ve eşarp her zaman satılıyor” dedi. Türe en çok talep edilen ürünlere yönelik ise şunları söyledi: “Eskiden daha çok bele oturan kıyafetler talep edilirken biraz daha rahat kumaşlar isteniyor artık. Polyester yerine nefes alan rahatlatan kumaş isteniyor. Daha basit, sade şıklık peşinde olanlar arttı. Aynı şekilde şatafattan uzak, düz kıyafetler de isteniyor, gençler bir Mango kızı gibi olmak istiyorlar. Biz menüyü veriyoruz onlar istediklerini seçiyorlar. Biz kadının ışıltısını ön plana çıkarmak istiyoruz.

Röportaj’ın devamı için tıklayın…

Kerim Türe’nin kurduğu bu cümleleri RotaHaber şu başlık ile çarpıttı;

rota

Röportaj içerisinde söylenen cümlelerle Rotahaberin atmış olduğu başlıkla alakası dahi yok. Hatta Yeniakit gazetesi Cemaat tetikçisi rotahaberden ahlaksız başlık diyerek durumu izah etmişti. Haberin devamı için tıklayın…

Kerim Türe’nin Reuters’e ekonomi ile ilgili verdiği röportajdan cımbızla tek bir cümle başlığa alınarak haber çarpıtılmıştır; İslam Ülkeleri giyim harcamaları ile ilgili olan bu Reuters haberi, Rota Haber’de ve buna benzer birkaç kanalda “Kapalı kadın seksi olabilir” başlığı ile yayınlamıştır.

Röportajın içinden bir cümle alarak başlığa çıkartması, haberin çarpıtılması üzerine, aynı günlerde aşağıdaki açıklama yapılmıştır;

“Biz bunu NEGATİF ÖRNEK olarak zikrettik. Söylediğimiz şuydu: örtünmek, tesettür için gereklidir ama yeterli değildir. Çünkü tesettür sadece görünüş değil, bir niyettir. Aksi takdirde yüzeysel ve şekilci olur. Baştan aşağı örtünmüş bir kadın, bakışlarıyla da seksi olabilir. Bu nedenle tesettür sadece kıyafete indirgeyemeyiz.” şeklinde izah etmesine rağmen bazı medya kuruluşları da durmadı. Zaten bilinçli bir şekilde Reuters’e verilen röportajı okuduğu zaman ne demek istendiğini gayet iyi anlayabilir.

Peki, bu kavga burada bitti mi? Hayır, tabi ki. Yeniakit gün geldi RotaHaber’in yaptığı iftirayı kendi sayfasında şu şekilde çarpıtmaya devam etti;

                                Rezil Defilenin Sponsorundan İğrenç Sözler

Rezil defilenin ana sponsoru Modanisa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe’nin, FETÖ’cü internet sitesinde yayınlanan bir röportajda yaptığı konuşmasında, “Seksi olmak için açılmaya veya dekolteye ihtiyaç yok. Yalnızca gözlerle de seksi olunabilir” ifadelerini kullandığı belirlendi.

Yeniakit gazetesi Modanisa’nın sahibi olan Kerim Türe’nin sanki Rotahabere röportaj vermiş şekilde algıyı değiştirmesi ve bir zamanlar Rotahaberin yaptığı saptırmayı aynı şekilde kendisinin kullanması hiçbir etik kuralına girmez.

Üstelik haberin devamında “Amaç para, İslami Kaygı Yok” diyerek oldukça trajikomik bir başlık atmıştır. Haberin devamı için tıklayın…

Kendini habercilik de iyi olduğunu düşünen Yeniakit, Modanisa’nın din değil kıyafet sattığının bilincine varamamış. Ticaret ayrı şey, din ayrı şeydir. İşiniz de göstereceğiniz her türlü hassasiyetiniz sizi bir yerlere taşır. Modanisa’nın yaptığı işi eleştirebilirsiniz. Ancak eleştiri ile söylenmeyen bir sözü söylemek iftiradır ve insan ahlakına asla sığmaz.

Modanisa’ya, Modanisa ailesine ve Kerim Türe’ye olan güvenimin en önemli sebebi bu insanlarda iş ahlakının olmasıdır. Firma sahibi dil, din, etnik köken ne olursa olsun bünyesinde her türlü çalışanını eşit mesafelerle barındırması ve onlarla bir aile ortamı kuran firmaya güvenirim. Çalışanlarının haklarını daima gözeten bir firma sahibini hiçbir şey yıpratamaz. Çalışanıyla aynı masada yemek yiyen, onların iş projeleri hakkında daima fikrini alan Kerim Türe’ye ve Modanisa ailesine sonsuz teşekkür ediyorum. Biliyorum bu süreçler geçecek ve süreç bittiğinde de dimdik ayakta duranlar umudunu asla kaybetmeyen, insana değer veren kişiler olacak. Umut kişinin kendisidir. Kendinize olan umudunuzu yitirmemek dileğiyle…

İddia ifadesini iftira olarak revize edip, bir de firma haksız haberlere karşı mahkemeye başvurdu ve herhangi bir soruşturma dahi olmadığı için haberlere yayın yasağı çıkartıldı.

desktop-aklandi

Mahkeme kararı ile asılsız haberler yani iftiralar durdurulmuştur. Haberin daha detaylısını merak edenler ve modanisa firmasının bazı gazetelere ve mecralara reklam vermesini açıklayan duyuruyu daha detaylı okumak için tıklayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Etamin İşlemeli Yaygılık Yastık Örtüsü başlıklı makalemizde biristek, biristekbyvahide ve elemegi hakkında bilgiler verilmektedir.45 thoughts on “Modanisa’ya FETÖ Örgüt İftirası”

 • Sayın yazar madem durum sizin anlattığınız gibi, peki darbenin olduğu gün saat 13:30 da modanisanin müşterilerine reklam sms i göndermesine ne diyeceksiniz acaba? ? Ülkemiz çok ciddi bir tehlikeyi henüz bertaraf edememisken ve onca insan şehit olmusken yüreğimiz kan ağlarken para reklam peşinde koşmak son derece rezil bir davranış değil mi? Ben bu firmadan kesinlikle bir daha alışveriş yapmam. Size de iş yapmamanizi tavsiye ederim. Kendilerine bir eleştiri emaili attım ancak tenezzül edip cevap bile vermediler. Kibir ve duyarsizlik had safhada yani. Yazıklar olsun diyorum.

  • Öncelikle merhaba, Modanisa çalışanı tek bir kişiden oluşmaz. Aile şirketi ya da bireysel bir firma değildir. Geniş kadrosu, dünyaca tasarımcıları var. Her şey tek bir yönetim elinden geçmiyor. Operatörü, paketlemesi, kargosu, editörü var yani var da var. Sms ler otomatik olarak düzenleniyor ve o kısımla ilgilenen çalışanın sorunudur. Ben üzerime düşen bir vazifeyi yaptım. Çünkü ortada bir haksızlık ve iftira var. Kişi, kişiler, kurumlar, kuruluşlar benden değil diye hareket edemem. Haksızlığa uğrayan düşmanım dahi olsa susmam, susmamalıyım. Son olarak nerede çalışacağıma müsaadenizle ben karar vereyim. Mail konusuna gelince orasına da gerekli kişiler cevap verecektir ben değil. İyi Günler!

   • Sayın Vahide Hanım, bir şirket çalışanlarının her türlü davranisindan marka olarak sorumludur. Öyle ben büyük şirketim şu kadar tasarımcım şu kadar çalışanım var demekle sorumlulugu üzerinden atamaz bir şirket. Yazdıklarımı dikkatlice ve sükunetle okursanız şirketin fetocu olduğunu iddia etmediğimi görürsünüz. Ben sadece vatanina milletine bağlı bir insanın nasıl bir duyarlılık göstermesi gerektiğinden bahsettim. Ayrıca yine yazımı dikkatli ve sükunetle okursanız size sadece bir tavsiyede bulundum. Tabi ki nerede calisacaginiza, paranın mi yoksa ilkeli duruşun mu önemli olduğuna siz karar vereceksiniz. Ve şunu da belirtmeliyim ki sizden emailime cevap vermenizi falan istemedim. Siz niye kendinize vazife çıkardıniz anlayamadım doğrusu. Sanırım biraz son günlerdeki yaşadığımız feci olaylardan dolayı kafaniz karışık. Size sağlıklı ve güzel günler diliyorum.

   • Vahide hnm merhaba,

    Savunmakta olduğunuz Modanisa firmasnıda 1 yıl kadar çalışmış biri olarak 2013 yılındaki gezi olaylarında firma sahipleri Sami Güzel,Lale Tüzün,Seda hnm,ve diğer ortaklar bizzat katılıp destek vermişlerdir.Hatta araştırlsın fotoları bile mevcut.
    Bu firma sahipleri o kadar para gözlüdür ki her ne çıkar ise altlarından hiç şaşırmam ve Madanisa yönetim kurulu hükümet ve Ak parti düşmanıdır.Hükümete ve Ak Partiye karşı her işin içine girmişlerdir girerlerde ama gizlice ve sinsice takiye tam bunların mesleğidir.Muhafazakar kesim müşterisi bu insanla için yolunacak kaz durumundadır.
    gördüğüm kadarı ile sizinde bu işletmeden bir geliriniz söz konusu savunuyorsunuz.Kimse boşa kürek çekmez.
    yazılacak çok şey var vakit buldukça yazarız.

    • Evet, haklısınız bir çıkarımızın olması lazım haksızlığın karşısında durmak için… Hak-adalet söz konusu ise ve sizden değilse illa bir çıkarınız olması gerekiyor. Para ne çok kapıyı açıyor. Sadece şu düşünceniz düşündürücü, Akp ve Hükümet düşmanlığı! Akp ve Hükümet yanında olmayınca düşman olursunuz. Ya da hatalarını dile getirdiğiniz de direk hainsiniz. İyi Günler!

     • Aldığınız ücretin karşılığında iyi savunuculuk yapıyorsunuz,PARA için bir taraf olan bertaraf olur.Yalnız Akp yi yada hükümeti sevmemek bir suç değildir cezası da yoktur. Akp ye devlete MİLLETE dini İslama yakın ve savunucu görünüp günü gelincede sırtından vurmak bu vatanı yıkmaya çalışmak yıkmaya çalışanları finanse etmek HAİNLİKTİR CEZASIDA İDAM OLMALIDIR.
      Eğer siz ve savunduğunuz kurum ve sahipleri suçsuz ise ne mutlu size ama HAİN,iseler önce millet sonrada DEVLET
      gerekeni yapacaktır.Artık BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve MİLLETİ her HAİN kişi ve kuruluşa HADDİNİ BİLDİRECEK ÖNLEMİ ALMIŞTIR.Bu şirket çok firmayı sömürdü çok firmayı kullandı çok firmayı kendine sermaye yaptı ve kullanıyor.
      Adelet herkese var kimse şüphe etmesin.
      Bu şirketi devlet takibe almıştır eğer SUÇ varsa CEZADA GELECEKTİR.

     • Aldığınız ücretin karşılığında iyi savunuculuk yapıyorsunuz “zannı” ile büyük bir iftira attınız. Şahsımı tanımadan konuşuyorsunuz. Demekki sizin gözünüzde PARA her kapıyı açıyor! Ben bu yazıyı Modanisa’nın yapmış olduğu haksızlıklar varsa onun için yazmadım. Okuduğunuzu bile anlamamışsınız. FETÖ örgütü ile bağlantısı olup olmama noktasında bir yazı yazdım. Üstelik RotaHaber cemaatinken neden modanisa hakkında iftira boyutuna giden bir haber yaptı sitesinde? Modanisa hakkında diğer konulara gelecek olursak, bununla ilgili şikayet etmek istediğiniz mecralar varsa lütfen sizi konuyu oraya bildirin. Benim yazdığım yazıyla sizin söylediklerinizin zerre ilişkisi yok. İyi Geceler!

 • 1- Bir sosyal medya uzmanına da sorsanız bu reklamların durdurulması ile ilgili diyecekleri benimle aynı olacaktır. Kendi alaninda Dünyanın en büyüklerinden biri olan modanisa reklamları durdurdu ki durdursa bile bir kısmı devam edebiliyor. Ayrıntılı açıklama yapmaya bile gerek yok bu onların fetocu olduğunu ispatlamaz zaten.
  2- Önce darbeye karşı mesaj atıp ardından sayısız indirim reklam içerikli mesaj atan ve surat kargo ile calismaya devam eden başka sitelere dikkatinizi neden vermiyorsunuz?
  3- modanisa yurt içi kargo ile çalışıyor üstelik
  4- boykot listeleri kim tarafından sosyal medyaya servis ediliyor hiç düşündünüz mu ? Örneğin o listede alakası bile olmayan müslüman kardeşlerimiz dava arkadaşlarımız hatta şehit vermiş markalar var.
  5- Size bir sosyal medya paylaşımı yeterken modanisa nin her hareketini arbede yanlısı olarak görmeniz vahim bir durum değil mi? Hadi bunu geçtim
  6- ASIL SORU: DÜNYANIN EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ SITESINE DEVLET NEDEN TEK BIR DENETİM V.S. YAPMADI KAYYUM ATAMADI?
  SÖZLERİ DEVLET KOSKOCA MODANİSA YI GOZDEN KACIRMIS OLABİLİR MI?
  Bu soruları kendinize sorarsaniz gerçeği bulursunuz

 • Msj konusu benide cok rahatsız etti. Ayni konudan bende rahatsız oldum..
  Ayrıca fetöcu olma ihtimalinizi gözardı edemiyorum. Çok iyi bir musterinizdim.
  Belkide alakaniz gerçekten yoktur, ama onlarin duruma göre sekil aldiklarini bildigim için güvenimiyorum.
  Eğer fetöcu iseniz Rabbim belanizi versin…

  • Ben firma hakkında atılan bir iftiranın nereden doğduğunu yazdım. Firma içerisinde farklı görüşten kişiler olabilir. Çünkü firma sahibi kimsenin inancına değil yaptığı işe göre hareket eder. Mesela bir insan sırf namaz kılıyor diye işe alınmaz değil mi? Görüşü sizinle çok ters olan biriyle de çalışması firmanın sadece ticaret yaptığını gösteriyor.

 • Fetolöcülüğünüz henüz tescillenmemis olabilir ama nasıl bir zihniyete hizmet ettiğiniz aşikar.Elini vicdanına koyarak bakan hiç bir din adamı urunlerinizin kuranı kerim de belirtilen tesettür ölçülerine uygun yada aynı doğrultuda olduğunu söyleyemez…

  • Sümeyya Hanım firma size bir tesettür ölçüsü belirlemiyor zaten… Ayrıca bu konuyla ilgili bir rahatsızlığınız varsa farklı bir kulvarda dile getirrebilirsiniz.

  • Bu soruyu site sahibinin kendisine gerekli şekilde mail atarak sorabilirsiniz. Uluslararası çalıştığından dolayı bu kadarını bilemiyorum. Ben sadece firma içerisinde uzaktan yazarlık yapıyorum. İmkanım olduğu takdirde İstanbul’a giderek görüşüyorum. Ben firma sahibine atılan iftiranın nereden olduğunu biliyorum. Bunu bildiğim için susmak bana yakışık kalmaz diyerek ve üzerime leke sürüleceğini bile bile doğruyu söylemeyi tercih ettim.

 • Sayın Ayşe Hanım, Sayın Vahide hanima da ifade ettiğim üzere ben kimseye fetocu demedim. Sadece bu ülkede yaşayan vatanina milletine bağlı bir birey olarak duyarliligimi paylaştım. Diğer firmalar ne yapmıştır onu bilemem. Modanisadan alışveriş yapmış bir müşteri olarak bu kadar eleştiri hakkım da olsun müsadenizle. Dediğiniz gibi bu mesajların engellenebilme imkanı yoksa bile bu rezil darbe teşebbüsünü kınayan bir mesaj atilamaz miydi? Ayrıca ‘koskoca modanisa’ böyle bir mesaj atmayarak ne kadar koskoca olduğunu da göstermiş oldu. İyi günler.

 • Komplo teorileri….Bir Müslüman başka bir muslumana ancak bu kadar paranoyakca saldırır. Belirteyim önce, tam Tesettür lü ölümüne akp liyim.
  1- o gece fiyatlari siz yanlışlıkla dolar olarak seçmiş olabilirsiniz veya tarayıcı ayarlarından olmuştur. Hükümet böyle bir firmanın yurt dışı faaliyetleri için izin vermez ki. Bura bitse orada da sürdüremez. Mantık Allah aşkına. Bu işler nasıl yürüyor bilmeden yazıyorsunuz ama kul hakkı hiç önemli değil .
  2- HALA CEVAP ALAMADIM. NEDEN DENETİM ICIN BILE MODANİSA YA HUKUMETTEN KIMSE GELMEDI? ???
  3- Ayrıca mesaj geldi. Size gelmemiş olabilir ama o mesaj içi bile yüz tane laf edildi.
  4- EY MÜSLÜMAN, UYANIK OL. DARBE YAPILIR YAPILMAZ SOSYAL MEDYAYA SEVIS EDILEN O LISTENIN FOYASI ORTAYA ÇIKACAK. FAKAT SEN EKMEGI ILE OYNADIGIN INSANLARDAN TEK TEK HELALLIK ALAMAYACAKSIN !
  4- DIGER RAKIP FIRMALARA DIKKATLI BAK BI DUSUN. BEN YAZARSAM YALAN DERSIN AMA SEN GORUP DUSUNURSEN GERÇEKTEN ANLAYACAKSIN

 • Mesaj bana da geldi. Ben de bilgi işlem sektöründe çalışan bir personel olarak şunu tahmin ediyorum ki bu taraz reklam mesajları otomatik olarak ayarlanır. Gelişmiş sistemlerde bu tarz reklam mesajları sistem tarafından otomatik olarak atılır ve bunlar kuyruk mantığı ile çalışır. Kuyruğa atılan mesajlar yoğunluğa göre sırayla iletilir. Bazen bunun tamamlanması saatler sürebilir. Ben bunu bildiğim için hiç yadırgamadım. Öyle bir günde kimse bu otomatik sistemi kapatmayı akıl edemeyebilir. Kapatılsa bile kuyruktakiler gitmeye devam edebilir vs. Firmanın cemaatle ilişkisi olup olmadığını bilmiyorum. Bu bloğu da ilişkisi olup olmadığını araştırıken buldum ancak sırf reklam mesajı nedeniyle linç edilmesi yanlış geldiği için bu mesajı yazma gereği duydum.

 • Bilgi İşlem sektöründe çalışan arkadaş durumu gayet net ifade etmiş. Modanisa ya hükümet kayyum atamiyor ve kimse de Modanisa ya denetleme v.s. için gelmiyor bile. Bu iddia size de garip gelmiyor mu? Dikkatimi çekti, modanisa nin instagram hesabina fetocu yazıp “Boşver bizim *efa merve mız var” *utikgez imiz var şeklinde yorumlar da yazılmış. Bu bana sadece rakip firmaların oyunu gibi geliyor. DDüşünsenize darbe günü zort diye bir liste sosyal medyada. Napti niz darbe olur olmaz vatan kaygısı yerine liste mi yaptınız yemediniz içmediniz mi?
  Asıl sormanız gereken sorular bunlar bence.

 • Bende modanisa nin müşterilerinden idim. Bu hain girişimden sonra hakkinizda çikan söylentileri bir de kendim araştirayim dedim. Yurtdişinda yaşadigimdan malum online tesettür alisverisine ihtiyacim oluyor. Hemen inanasim gelmedi bu habere. Nitekim yukarda da belirtilen Kerim Türenin yersiz ve gafil ifadesine rastladim. Hosuma gitmedi. Bunun yanisira gelen kampanya bildirilerini de otomatik sistemdendir yorumu yaptim.Lakin beni ilgilendiren asil mesele üst düzey yönetiminizdekilerin fetö baglantisidir. Iste ben bunun pesindeydim. Ve sonunda Kerim Türe nin Edip Yüksel in özel sayfasinda fetoşu şeriat ölçüsünde cok yerinde eleştirdiğini ve Kuran i Azimüşşani yere firlatacak kadar zindikligini açiklamasini okudum. Bu hale rağmen yaptigi her kepazeligi görmezden gelip bir kisim müslümanlarin ona taparcasina hipnozlenmis bir sekilde ardindan gittiklerini ve üstüne toz kondurmadiklarini savunuyordu. Onlara çesitli kanitlar sunup bir nevi “akletmeye” davet etti. Sizin Kerim Türe ne dersin sanirsiniz? ” Hocam onu tanimadan konusmanizi size yakistiramadim.”
  Bende modanisaya işte bu akletmeyip arastirmayip feto deccalinin pesine düsmeyi Kerim Türeyi yakistiramadim. Aradigimi buldum. Şüphem şekil almaya basladi. Modanisa dan kopma kararini işte o an verdim. Bu şüpheyle devam alisveris edemezdim sizden.
  Haaa….Birde bankasya denetlendide biz niye degil falan derseniz. Devlet hala büyükbas pesinde. Eger bir baglantisi varsa Modanisanin SAHIPLERININ, bunu belki siz bile bilmiyorsunuzdur, o halde emin olunki bu çekirge bir daha siçramayacak ALLAHIN izniyle. Bu yazdiklarimi silerseniz paylasimini engellerseniz baglantinizi kanitlarsiniz. Benimde iki elim yakanizda olur öbür dünyada Eger silmez koyarsaniz bilirimki yaftalamaya daha henüz erken.

  • İnsanlar inandıkları bir hoca ya da kişiler hakkında kötü konuşmayın, size bunu yakıştıramadım dediğinde o hocanın peşinden gitmiş olmuyor ki! Cemaat ve devlet kavgasında nice cemaat liderleri ne olursa olsun Fethullah gülene çirkin sözler söylemeyin diye ikazlar ettiler. Misal; Edip Yüksel dediğiniz kişinin Kuran’dan 2 ayeti yok saymasına çok kızmama rağmen hiçbir şekilde zındık ya da kafir demiyorum. Hocalar kimseyi kurtarmaz, kişiler kendi hayatlarına bakarlar. Biz bekleyip görelim bundan sonrasını. Yorumunuz için teşekkür ederim 🙂

   • Edip Yüksel in bu konuda hakli olmasi diger Kuran anlayisini tabiiki dogrulamaz. Genel olarak Edip Yuksel zihniyeti kesinlikle dogru degildir. Edip Yüksel burda fetonun video görüntüsünü zahiri bir kanit olarak getirmistir. Benim burada elestirim sirf Kerim Turenin tutumunadir. Sunu unutmayalim ki Islam zahire göre hüküm verir. Sizin icin ve kendim icinde umut ediyorum ki gercekten paralarimiz bu kirli organizasyona gitmemistir. Bunun vebali cok agir olur. Size de tavsiyem eger modanisanin bu hainlerle gercekten ilisigi yok ise Fetullahi koruyor gibi tutum almayin. InşaALLAH ilerde HAK ve batil birbirinden ayrilacaktir. RABB im hepimizi sirati müstakim den ayirmasin. Selamlar.

    • Fethullah denen adamın yaptığı dinlerarası diayaloğu yıllar önce defalarca dile getiren biriyim. Benim için 6 7 sene öncede matah biri değildi şimdide.. Kerim Türe ne düşünüyor bu konuda bilmem. Ama bir gecede hiçbir şey değişmez. Kandırıldık diye açıklamalar yapılmaz. Sorgulamaların bana göre onu baş tacı eden kişilere de yapılmasını düşünüyorum. Olaylara bir bütün olarak bakılmalıdır.

 • Selamlar,
  Öncelikle tüm milletimizin basi sagolsun diyorum Allah baska aci yasatmasin bize.
  Bu son üc haftadir türkiyede olanlar beni cok üzüyor. Insallah tüm hainler yakalanip adalete teslim olurlar.
  Benim bu siteye yazma sebebim su.
  Ben 1 Temmuzda bir siparisde bulundun be tam bir ay olmasina ragmen kargo gelmedi, sorun su ben parasini yatirmis olsam da bana hic sorunlarima sizin ( Modanisa ) tarafindan hic bir sekilde bir yardim bir cevap bile gelmedi. Interneten baktigimda paketin verildigini yaziyor ama kime bana degil yani ben müsderi olarak fazivemi yaptim parasini ödedim ve siparisimin gelmesini istiyorum.
  Bu o kadar sor bir sorun mu anlamis deyilim.
  Haytetler icerisindeyim.
  Cok yazik ki cok önemli bir müsterinizi kayip ediniz. Belkide tek ben deyilimdir böyle sorunlar yasayan!
  Artik bana belkide bir cevap borclusnuzdur demi.
  Benim yatirdigim o 130€ civarinda para acaba nerde, kimin elinde bana cevap verin.
  Eyer INTERNET e yazan o seyler dogru ise. Size söyleyecek cok sey var ama ben adalete güveniyorum gercekler elbet gün yüzüne cikacak.

  • merhaba,
   Bunları modanisa firmasına yazmanız daha iyi olur. Çünkü ben bir bloggerım ve yazı yazıyorum. Bağlantıyı müşteri hizmetleri ile kurmanız daha doğru olur. Bende sürekli alışveriş yapıyorum. bir sorun olduğu zaman müşteri hizmetlerini arayarak sıkıntımı dile getiriyorum ve mutlaka er ya da geç sorun çözülüyor. Umarım sizinde sorununuz çözülür.

 • EDİP: Amerika’daki şarlatan Hristiyan tele-evangelistlerden hiç ama hiç farkı yok bu adamın! St. Paul’u o kadar andırıyor ki. Hipnotize ettiği cemaatin duygularını gıdıklayıp istismar ederek uydurmalarını iyi pazarlayan bu adam çuvallarla para topladı. Kuran’ı babası ölmüş bir yetim olarak tanıtan bu cahil, daha önce Kuran fırlatma tavrına da kılıf bulmaya çalışıyor. Babasız kalan yetimi cemaatin göğsüne fırlatmş da ve böylesine o yetime babalar bulmuş da… Allah’ın en büyük düşmanları sağdan yanaşan şeytanlardır. Tarih boyunca böyle olmuştur.
  KERİM TÜRE: Kerim Ture Saygıdeger hocam Edip bey, Bir insanın konuşmasından küçük parçalar alarak birleştirip, aralara yönlendirici soru grafikleri çakmak bizim Türkiye’de ‘so called laik’-ulusalcı-baskıcı-ded​iğim dedik grubun çokca uyguladığı bir propoganda metodu. Sizin bu tür bir alıntıyı, devamında/oncesinde ne söylüyor bilmeden yayınlamanızı, sizin gibi muteber bir kaynağa yakıştıramadım. Selamlarımla.

  Daha once modanisa ya bunun aciklamasini yapabilirmisiniz diye sormustum ve yorumum silinip engellendim. Aklima ilk gelen sey kerim ture nin parelel yapiyla baglantili olabilecegiydi. Israrla buna bir aciklik getirilmesini istiyorum

  • Bu soruyu karşı taraflara bende daima sorarım. Çünkü ülkemizde birilerinin kitabı ya da söylediklerinin önü arkası kesilerek servis ediliyor. Fethullah Gülen’i savunduğum için değil. Benim din anlayışımda bir hocanın peşinden mutlak doğrudur düşüncesi yoktur. Ancak Kerim Türe’nin sorusunun sorulması onu onlardan yapmaz. Ben adaletli bir insan olarak farklı inançta ya da düşüncede kişilerin yazdıkları, söylediklerinin önü arkası kesilerek servis edilmesine daima karşıyımdır. Önce konuyu bir araştırarak adım atılması en doğrusudur. Malesef Türkiye’de bizim gibi tutumlar sergileyen insanlar daima afaroz ediliyor. Çünkü Türkiye’de adaletli değil daima taraflı olmak zorundasınız. Kerim Türe’nin bunu neden söylediğini ancak adalet sahibi kişiler anlayabilir. Gördüğünüz gibi onun röportajı da içerisinde cümleler cımbızla çekilerek servis edildi. Üstelik bu cemaatin sitesi olan Rotahaber tarafından yapıldı. İyi günler.

 • Darbe girişiminden sonra Modanisa’nın facebook sayfasına dikkat ettiyseniz listeye adları düşene kadar darbeyi kınamadılar bile. Facebook paylaşımlarını durdurdular ama bir kısa metin bile yayınlanmadı. Tepkiler çoğalınca kınadılar, demokrasi nöbetine gittiler. 8-10 çalışanının facebook profiline baktım ve darbe sevici veya tiyatro diyenleri gördüm. Bu kanıtlardan bazılarını kendilerine sununca bir bağımız yok dediler ancak nedense o profiller ya hemen kapatıldı ya da paylaşımlar kaldırıldı. Sizde bırakın sorulara soru ile cevap vermeyi ve birkaç soruya samimi cevaplar verin lütfen;
  1. Koca holdingler bile kısa sürede tepki gösterirken onlardan daha küçük Modanisa neden göstermedi? Onların departmanları daha mı küçük Modanisa’dan yoksa daha mı hızlı aksiyon gösterebiliyorlar?
  2. Hedef kitlesi muhafazakar olan bir kurumun muhafazakar olmasını beklemek gayet doğaldır. Bunu çalışanların görüşleri vs ile açıklamayı bırakın. Çoğunun gezi destekçisi, yüzde elliye hakaret eden insanlar olması normal mi?
  3. Sahiplerinin adları sürekli sorulurken cevap vermediler, sonrasında sadece Kerim Türe’nin adını verebildiler. Diğer ikisini neden gizleme gereği duydular?
  4. Ekteki resimde Modanisa çalışanlarından sadece birinin zihniyetini göreceksiniz, bunun gibileri nicedir. Bunu savunucu değil de kendinizde tesettürlü biri olarak yorumlar mısınız?

  https://s8.postimg.org/qb5so1er9/Ekran_Resmi_2016_07_21_19_42_00.png

  • Net ve Açık bir şekilde anlatıyorum sorduğunuz sorulara;
   1) İlk gün neden tepki vermediklerini bilmiyorum. Firma sahibine sorabilirsiniz bu soruyu.
   2) Hedef kitlesi muhafazakar olan bir kitlenin yanında muhafazakar diye insan seçmesi benim etik anlayışıma girmez. Nice alnı secdeye değenler var haksızlık yapan. Hacıya giderek faizdeki parasını işleten… O yüzden bir insan muhafazakar diye iş yapılmaz. O alanda işin ehli olduğu için iş yapılır. Çalışanların farklı fikirde olması onları kötü yapmaz. Hakaret meselesine gelince muhafazakar kesimde Allah diyen ve küfürü yan yana kullanan insanlarla iç içe yaşıyorum bir dindar olarak! Bu cümlemi düşünün lütfen.
   3) Bugüne kadar tek bir sahibi ile tanıştım. Bu işin ön planında daima Kerim Türe oldu. Biz derslere katıldığımızda da kendisiyle tanıştık. Onun iş ahlakı, insana karşı adaletli yaklaşımını görmem yeterli. Hala aynı adalet çizgisi üzerinde yürüyor. Türkiye’de takkeli, seccadeli, cumasını ağzından düşürmeyen ticaret erbabı kişilerin yaptığı adaletsizliğini modanisa ailesinde görmedim. Çalışanlarına emeğini daima veren ve onlarla aile olan birisidir. Böyle bir ahlaka sahip insan diyelim müslüman değil, kötü gözle mi bakacağız? En kötü iyi, en iyi kötüden mantığı benim hayat duruşuma girmiyor.
   4) Gönderdiğiniz kişiyi tanımıyorum.
   5) Bana bir daha bu üslupla gelmeyin. Burası sizin beni yargılayabileceğiniz mahkemeniz değil.!

   • Siz savunma peşine düşerseniz gelecek soruların olması gayet doğal ancak sizin agresifleşmeniz çok gereksiz. Dindar görünen ama adaletsiz olan kötülerden örnekler vererek yanlışı yanlışla savunmaktan da vazgeçin. Görünen o ki firmanın tepki çeken eylemleri hakkında hiçbir bilginiz yok. Bu listeye düşme nedeni olarak tutturmuşsunuz bir röportaj gidiyorsunuz. Bunun sebebi; gezi olayları, yatlarda verilen partiler, çalışanlarının özel hayatlarında müşteri kitlelerine hakaretleri, ortaklarından Sami Güzel’in gezi olaylarına destek veren yazısının sonunda “tek derdi islam ve tek derdi RTE olanlar hak ettiklerini elbet bulacaklardır” demesi ve bunlar ortaya çıkınca da inkar etmeleri. Bir ortağını daha öğrendiniz.

    • Çalıştığım firmanın iş ahlakına güveniyorum ve yapılan bir haksızlığa sessiz kalmak bana uymaz. Sami Beyi de tanıyorum. O yatlarda parti düzenlendiğine dair firmanın böyle bir şey yaptığını sizden duyuyorum. Çünkü her sene modanisa ailesi Ramazan ayında tüm çalışanlarına tekne de iftar yemeği veriyor. İnstgramınız varsa Sami Güzel’in 17 Haziranlı son resim paylaşımına bakabilirsiniz. Ben de davetliydim. Fakat Ankara’da olduğum için katılamadım. Agresif değilim. Sorduğunuz sorulara cevap verdim. Sadece bana hesap sorma yetkisine kimsenin sahip olmadığını söylüyorum. Bir yazı yazmışım ve detaylarını da açıklamışım. Modanisa konusunda devlet harekete geçmemişken artık durup beklenmesi gerekiyor. Siz de haklısınız şu sıralar ya FETÖ’cü ya da RTE’ci olmak zorundasınız.

    • 17-25 Aralık’tan sonra Zaman gazetesinin çalışmasını sağlayan ben miyim? Tıkır tıkır çalışıyorsa ve ayrıca zamana başka firmalarda reklam veriyorsa hepsi FETÖ’cü olması gerekiyor bu düşünceyle…

 • 17- 25 Aralik döneminden sonra Türk olduğunu iddia eden kişi ya vatan milletcidir ve bu hainlere karsi NET bir şekilde tavrini ortaya koyar, ya da feto yu aktif veya pasif bir sekilde destekler. Modanisanin bu fetocu tutumunu agah olan müslümanlar anladi zaten. Baglantimiz yok diye kendini koruma adina gecikmeli ilanlar veriyor bu firma. Şimdi kuyrugu sikisinca çark etmesine gerek yok. Sussa da yeter. Çunki bizler Modanisayi fetocu oldugunu bilmeyerek destekledik alisverislerimizle.Sinirlenmemizi surekli tetiklemeyin bari. Zaman gazetesinin tikir tikir basilmasina gelince. Hemem hemen her Türk şunu anladi; bunlarin her kuruma girip adaletli etik işlemi kendi kirli emellerine göre degistirdigini. Bu oportunistler tabii ki RTÜK ü Adalet merciilerini Yargi sisteminide güzelce kullandilar. Alman basini Türkiyede olan basin özgürlüklerinin kisitlanmasina Erdogani hedef göstetiriyor. Halbuki RTÜK en fazla Erdogan i destekleyen kanallara ceza getirmistir. Şimdi Zaman gazetesi suçlu degil, onlarla calisan suclu degil, zaman gazetesinin islemesini saglayan, sizin imâ ettiginiz yani devlet yada adalet kurumlarimi suçlu? Ne ironidir ki yargi sistemi de fetocu. Erdogan Turkiyedeki adaletin düzenine inandiki kendine ağir hakaret edenlere davalar acti. Bu davalar neden senelerdir sonuclanamadi ? Çünki bu davalarin suclularinin arka plandakileri ve davayi goren hakimler savcilar ayni yapinin birleşkeleriydiler. Bunlari size anlatmamin sebebi sizin biraz büyük bakmak gerektigini savunmanizdir. Ben ne kadar büyük bakarsam bakayim, Zaman gazetesini nasil olsa kapatmamislar onlarla calismak mubah olmasi gerekir diyemiyorum. Ayni zamanda Türkiye de Rum Ortodoks okullari var ve olmasini da onayliyorum. Fakat size soruyorum cocuklarinizi devlet kapanmasini engellememis demekki oraya cocugumu gönderebilirim diyebilirmisiniz? Islam tutum ve ahlaktir. Nice dunyevi hesaplar bittiginde hepimiz zerre kadar davranislarimizdan RABB imin huzurunda hesap verecegiz. Orada kiliktan kiliga renkten renge giremeyecegiz. Orada aldatma yok. Kendi dillerimiz kendimize karsi sahitlik yapacak. Unutmayalim kişi sevdiği ile beraber haşrolacak. Duam odur ki RABB im delalette olan tüm müslüman kardeşlerimi delaletten kurtarsin.

 • fetöcu degılsınjzde 15 temmuzun ertesı gun 16 temmuzda nıye urun reklamı mesajı gonderdınız

  • 15 Temmuz bitti, Bugün 4 ekim ve 3 ay daha OHAL uzatıldı. Firma’da hala çalışıyor. Eğer merak ettiğiniz bir şey varsa firma sahipleriyle iletişime geçmeye çalışabilirsiniz. Ben uzaktan yazarlık yapıyorum. Eğer firma sahipleri ile iletişime geçemiyorsanız adresini bulup firmanın önünde bekleyip kendisine sorabilirsiniz. İyi günler 🙂

 • Vahide hanım guvendiginiz kemal türe hakkında cevaplayamadıgıniz sorularda hemen onu sahibine sorun ben bilmem deyip gecistiriyorsunuz madem bloc acacak kadar guveniyorsaniz sahibinin nedeni sorulan bazı fiileri neden yaptigini biliyorsunuzdur.neyse ki herkesin bir hesap verecegi bir ilahi mahkeme var..bazen konusmamiz gerekirken sustuklarimizdan bile hesaba cekilecegiz…..madem bir cok seyden haberiniz yok sahibine sorun diyorsun ozaman burda bu sıkıntıya neden giriyorsunuz

  • Çünkü yazdığım konu dışında her türlü soruyu soruyorsunuz. Firma’nın böyle bir bağlantısı çıkmadıysa lütfen diğer merak ettiğiniz soruları kendi içinizde çözün. Sonuç olarak buraya Kerim Türe’nin kişisel hayatını taşımadım. Tüm iş bağlantılarını da taşımadım. Buraya taşımış olduğum konu dışında her şeyi sordunuz. Mahkemeler de asılsız olan suçlamalardan dolayı haberleri kaldırdı. Ben değil mahkemeler kaldırdı. Benim de merak ettiğim bir şey var. 3 ay oldu 15 Temmuz yaşanılanı. Kardeşim sizin başka işiniz yok mu? Kızgınlığınızı, öfkenizi, kırgınlığınızı sağdan soldan çıkartıyorsunuz.

 • vAHİDE HANIM BENDE ALIŞVERİŞ YAPMADAN ÖNCE ARTIK HER YERİ ARAŞTIRIYORUM TEK TEK YAZILANLARI OKUDUM. HADİ DİYELİM Kİ BURDAKİ İNSANLAR DİREK SAHİPLERİNE SORAMIYOR YADA CEVAP ALAMIYORLAR AMA SİZ BU SORUYU DİREK SAHİPLERİNE
  SORABİLİRSİNİZ İLK GÜN NEDEN TEPKİ VERMEDİKLERİNİ Kİ ONDAN SONRA GÖNÜL RIZASIYLA SAVUNUN ONLARI….AMA ŞU GERÇEKTİR Kİ İNSANLAR KÜÇÜÇÜK DAHİ OLSA AKLINDA SORU VARSA BÖYLE YERLERDEN ALIŞVERİŞ ETMEMELİ ZATEN..

  17-25 ARALIKTAN SONRA ZAMAN GAZTESİNE İLAN VERMEK ???? GERÇEKTEN ACINASI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir