MODA ASLINDA KENDİ İÇİNDE BİR DÖNGÜ

MODA ASLINDA KENDİ İÇİNDE BİR DÖNGÜ

Moda üzerine çok şey yazılıyor, çiziliyor ve yeni modacılar çıkıyor. Peki, moda nedir? Moda, geçmişten günümüze, günümüzden de geleceğe aktarılacak bir akımdır. Bu yazımı yazmamın amacı moda da sürekli farklı şeyler arayanlar için… Tamamen değişmeyen sadece yeni sürümü ile karşımıza çıkan akım olduğu bilinmelidir. Bir bilgisayar programı gibi düşünün yeni sürümü ile sürekli güncellendiğini…

03vintagevogue-crop-horzBu resimde çok net anlaşılıyor modanın tekrarlandığı… Geçmişteki nesil o dönemi yaşadı bitti ve şuan günümüze tekrar aktarılıyor.

70-s-disco-horz

Neon renkler 80’li yılların vazgeçilmezi idi. Tekrar karşımıza çıkan neon renklerde bu sezon pembe, turuncu ve sarı kombinler çok sık görülecek. Yine anlaşılıyorki moda hiçbir zaman tamamen değişmiyor. Sürekli yeni sürümü ile güncellenerek yeni nesillere aktarılıyor.

2c1db__1970s-fashion-designs-crop-horzYüksek beller annemin zamanında eteklerde oldukça yoğun bir şekilde var. Resim arşivine göz attığımız zaman bugünkü moda trendleri ile arasında hiçbir fark yok. Sadece malzemeler daha kaliteli ve biraz daha eğlenceli, rahat olarak değişime uğruyor.

Kısacası moda takipçileri şundan vazgeçmeli hep aynı şeyler yapılıyor çok sıkıcı düşüncelerini bir kenara atmalıdır. Çünkü moda her şey gibi kendi içinde sürekli yenileniyor. Nesilden nesile aktarılan ve gelecekte de bizden sonraki nesile aktarılacak bir döngüdür. Geçmişten günümüze günümüzden geleceğe…

 

Bir önceki yazımız olan EĞİTİMİN SONLARINA YAKLAŞIRKEN! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.7 thoughts on “MODA ASLINDA KENDİ İÇİNDE BİR DÖNGÜ”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir