Mavi ve Turuncu Zıtlığı

Mavi ve Turuncu Zıtlığı

Mavi rengin zıttı turuncudur. Zıt bir renktir ve birbirine o kadar uyumludur. Asla kendilerini birbiri içerisinde boğmayan bu renkleri doğada sıkça görmek mümkün. Uzun süredir zıt renkleri yazıyorum. Çünkü zıt renkleri kombin yapmak daha zor geliyor hanımlara… Ancak farklılığınızı koyabilmek için kolaya kaçabileceğiniz uyumlu renkler yerine zıtlıkları kombin yapın hazır neon yıllarını son hızıyla yaşarken. Baştan aşağı turuncu olun ve elinizde tek bir aksesuar olsun demiyorum. Her yerinizde mavi varken aksesuarlarınızı ve hatta makyajınızı bile turuncu olarak farkınızı ortaya koyun. Bazen renklerin kombinlenmesinde zorlandığınz anda kafanızı kaldırın ve etrafınıza bakın. Gördüğünüz ve dokunduğunuz her şey aslında çok daha cesur gözüküyor. Bu yüzden esin kaynaklarınızı her yerden alabilirsiniz. Doğadan, iş yaparken, yemeklerinizdeki renklerden, mutfak takımlarınızdan ve dahası dokunduğunuz her detay size yol gösterecek. Bu yolları izleyerek artık sizde daha cesur ve şık olmayı başaracaksınız. Mavi ve turuncunun zıtlığına bir göz atalım isterseniz.

images

Kimi zaman banyo dekorlarında rastlarsınızda siz farkına bile varmazsınız.

mavi-turuncu-uyumuDavet edildiğiniz düğünde aslında gelinin çiçeği size işaret veriyor. Beyaz gelinliğine bu denli cesurca renkler kullanan gelinden hiçbir eksiniz yok.

turuncu-mavi-renk-uyumHiç olmadı, doğayla birleştirin kendinizi! Gökyüzü, sonbahar yaprakları ya da çiçeklerin ahenkle açılışını seyrederken yakalayın detayları…

mavi-turuncu-fotografGittiğiniz bir doğum günü partisinde kullanılan süslemeler bile hayatınıza canlılık katmaya hazırken siz sürekli koyu renkleri kombinlemeye neden devam ediyorsunuz?

turuncu-mavi-ambalaj1Minik, minik paketler, hediyelikler süslenirken nasılda uyumu yakalamış. İlk söylendiğinde yan yana getiremediğiniz bu harika renkleri artık üzerinizde taşımak daha kolay olacak.

bambi-mavi-atlet-ve-turuncu-etekSon olarak cesurca kullanılmış renklerin örneği ile yazıma son veriyorum. Yaz, kış, sonbahar, ilkbahar içiniz hep sıcak, hep canlı olsun. Enerjinizi renklerle dengelemenin keyfini yaşayın.

 

Bir önceki yazımız olan KALAN KUMAŞLARI DEĞERLENDİRME başlıklı makalemizde atık, değerlendirme ve kumaşları hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir