Kaşlarınızı Resim Kalemi İle Boyayın

Kaşlarınızı Resim Kalemi İle Boyayın

Makyaj yapmak, bakımlı olmak kadınlar için vazgeçilmez bir olgu haline geldi. Kat kat sürülen fondötenler, kalemler, rimeller, allıklar derken kaşların da boyanması olmazsa olmazların başındadır. Ancak şahsım adına günlük hayatınızda bu kadar yoğun makyaj yapma ihtiyacı duymayın. Cildinizin dinlenmesi, nefes alması adına günlük yaşamınızda makyaj yapımına ara verebilirsiniz. Bir de çok fazla kozmetik ürünü almanıza da gerek yok. Bir kalem, rimel, eyeliner, allık, fondöten yeterlidir. Biliyorum ki; kadınlar olarak her şeyin en fazlasını tüketen biziz. Fakat, kozmetiklerin ömrü düşündüğünüz kadar uzun değil. Kullanımları en fazla 1 ya da 2 sene sürüyor. Doğal olan kozmetikler de bu durum biraz daha düşmekte…

Onun için kullanabileceğiniz kadar makyaj malzemesi almanız yeterli gelecek. Benim bu yazı da anlatmak istediğim durum şu; kaşlarınızı kalem ya da far ile boyamayın!

Çok daha doğal duran, masrafsız ve akmayan bir yöntem söyleyeceğim. Kaş makyajı yapmasam bile ara sıra boyamak istediğim zaman kullandığım tek yöntemdir.

kurşun kalem

Görselde gördüğünüz gibi kurşun kalemi, hafif koyu renkli resim kalemi kullanın. Bu bir şaka değil… Kesinlikle siyah ya da kahverengi kaşınız varsa kurşun kalemle doldurun. Sonucun çok iyi olacağını test etmek oldukça kolaydır. Yapmanız gereken boşlukları bastırmadan hafif şekilde boyamanızdır. Artık, kaşlarınızı daha doğal bir şekilde boyayabileceğinizi biliyorsunuz. O halde kaş boyamak için far ve kozmetik kalemler almaya gerek  yok.

Bir önceki yazımız olan Boncuk İşlemeli Amerikan Servisi Takımı başlıklı makalemizde amerikan servisi, biristek ve el emeği hakkında bilgiler verilmektedir.2 thoughts on “Kaşlarınızı Resim Kalemi İle Boyayın”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir