Kadın Olmak!

Kadın Olmak!

Ve bir ses yükseldi veda Hutbesi’nden; Kadınlar size Allah’ın emanetidir. “Hz. Muhammed (s.a.v)

Benim dinim bana emanete ihanet münafıklık alametidir diyor.

Ebû Hureyre’den rivayet edildiğine göre Allah Resulü şöyle buyurdu:

“Münafığın alâmeti üçtür:

1. Konuştuğunda yalan söyler,

2. Söz verdiğinde sözünden döner,

3. Kendisine bir şey emanet edildiğinde ihanet eder”

İlk kez belkide bu cümleyi kuruyorum. Bıktım her gün bu ülkede kadına, insana yapılan bu zulme. Tecavüz bir kadına yapılabilecek zulümlerin en büyüğüdür. Televizyon kanalları tecavüz demiyor eee neden o zaman 20 yaşında bir genç kızı öldürüp, cesedini yaktıktan sonra nehire attınız? Bunun bir açıklaması olabilirdi. Elbette herkesin ilk aklına gelen genç kıza tecavüz edilmesiydi. Sebep ne peki, akşamın bir vakti dolmuşa binmesi, açık olması, belki mini etek giymesi, dar kıyafetlerle ve makyajla sokağa çıkmasıydı. Toplumu bozan şeyleri bunlara sığdıran düşünceden tiksiniyorum. Bir kadının toplumu bozabileceği düşüncesi kendi bozuk zihniyetlerinizi temize çıkartmak istemeniz olmalıdır. Artık yeter mi desem, idam gelsin mi desem bilemiyorum. Ama kesinlikle bir ülkeyi refah düzeye getiren tek şey kanunlardır. Ağzımızı açtığımız zaman avrupa ülkelerinin ahlak çöküntüsünden bahsediyoruz. Adamlarda kanun var kanun efendi. Onlar istediği kadar sokakta yarı çıplak gezsin ya da sevgilisiyle parklarda istediğini yapsın yine de kanunlar koruyor o çıplak bedenleri. Bizim evlerde durum ise; aynen şöyle; kızım telefonun açık kalsın, geç kalma, dolmuş kalabalıksa bin, eğer son durağa yaklaşırken herkes iniyorsa sende in. Neden, anne? cevap ortam bozuk. Bozuk ortamı kim bu hale getirdi anne. Diziler, televizyonlar ya da yarı çıplak kadınlar getirdi. Bunu benim annem demiyor hocalar diyor. Kadın ile başlanan cümlelere bir tane ey erkekler kendinize gelin kadınlarınızı toplu taşıma araçlarında koruyun, onlara yer verin, onlar bize Allah’ın emanetidir denmiyor. Neymiş, açıkmış günah işliyormuş. Sen mi vereceksin onun hesabını ya da sen misin yaratan ki onun verdiği kararlara karışıyorsun. Yüce yaratıcı bile irade vermişken, bize bu dünyada karışmazken sana ne oluyor ey erkek milleti. Demiyor mu yaratan ayeti kerimede kulum bu yoldan gidersen sana cennet meyveleri var eğer gitmezsen sonunda can yakıcı şeyler var seçim senin diyor. Kul ise; aklı ve iradesiyle seçim yapıyor. Sana mı düşer o vakitte sokağa çıkması, açık olması….

Evet, bir genç kız daha sapık zihniyete kurban gitti. Hem de %90 müslüman olan bir ülkede. Tek suçu kadın olmaktı.

10982493_893589570691986_8827725452808378390_nVe cenazesini hocanın çekil uyarılarına rağmen kadınlar taşıdı. Siz Allah’ın emaneti kadınlara sahip çıkamıyorken, siz müslüman ülkede günahların en büyüğünü işlerken, kadınların cenazesini taşımasına mı ses çıkartacaksınız şimdi de. Siz yıkmadınız mı tüm kuralları, yasakları bırakın kadınlar taşısın cenazeyi, siz şimdi cenazede başı açık olan kadınlara da laf edersiniz.

883544

Bir önceki yazımız olan RESİM VE TASARIM YAPMAK ARASINDAKİ FARK başlıklı makalemizde arasındaki farklar, eğitimi ve ilk ders hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir