Günün Ebrusu Papatya Çiçeği

Günün Ebrusu Papatya Çiçeği

Fırça darbelerinin elinde buluşması mı güzel yoksa ucundan çıkan boyanın su ile temas etmesi mi daha güzel? Her ikisi de güzel bana göre… Her ikisinde de ben varım. Varlığımı hissettiğim, dokunduğum her şeyde bütünleştiğim bir şeylerin olması sizce de güzel değil mi? Ne kadar güzel olduğu ya da mükemmel denildiği önemli mi? Bence değil. Ve neye göre güzel ve neye göre mükemmel bilinmiyor. Tek bildiğim bana göre güzel olmasıdır. Severek yaptığım her şey oldukça mükemmel ve kusursuz. Çünkü içinde ben varım. Varlığım ve sonra yokluğum var. Hissetmek, parmak ucumda dokunduğum her şeyi hissetmek işte mükemmel olan budur. Yaptıklarınla bütünleşemiyorsan hiçbir şey mükemmel değildir.

yaprak ebruTeknede öncelikle battal hazırlamak fırçalardan çıkan ilk darbedir. Sonrası yapacağın çiçeğin yapraklarını oluşturmak gerek. Bu şekilde ardı sırasınca yapraklar yapılır.

ebruElbette dallar oluşturulmak için yanlara çizilir. Dokunuşlar önemli.

papatya ebruVe papatyalarımızla son dokunuşlarla çiçeğimiz ortaya çıkar. Elbette bunlar biraz daha geliştirilmelidir. Günün ebrusu bu şekilde son bulur.

 

Bir önceki yazımız olan Örgüden Puf Modelleri başlıklı makalemizde biristek, diy ve geri dönüşüm hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir