GÜNEY KORE GÜZELLERİNİN ÖDÜL TÖRENLERİNDEKİ TARZLARI

GÜNEY KORE GÜZELLERİNİN ÖDÜL TÖRENLERİNDEKİ TARZLARI

Bir önceki yazımda Güney Kore modasına kısa bir şekilde değinmiştim. Güzelliğe, modaya bu kadar önem veren bir milletin ödül törenlerindeki kombinleri daha doğrusu kombinleyemedikleri halleri beni benden alıyor. Bazı zamanlar iyi giyinseler bile kötü giyindiklerinde gerçekten insana şok geçirtiyorlar. Bakalım Güney Kore güzellerinin kırmızı halıdaki halleri nasıl?

IMG_146690843714367“The Master’s Sun” dizisinde tanıdığım Gong hyo jin dizide de çok kötü giyiniyordu. Ama öyle giyinmesinin sebebi sürekli hayaletler le konuşmasıydı. Hayata  bir nevi küsmüştü. Anladık dizi karakterin öyleydi. Peki, en özel günde bu tarz bi kıyafet ile gelirken neler düşündün gerçekten çok merak ediyorum. Sanırım baba kız birlikte takılıyorsunuz. Takım elbise giymeninde bir adabı vardır. Eminim sizlerde aynı şeyleri düşündünüz. Ama alttaki fotoğrafı görünce vavv diyeceksiniz.

IMG_147330546038006Sesinizi duyar gibiyim. Bu mu vavv diyeceğimiz hali diye… Haklısınız üzgünüm Gong hyo jin, Türkiye’de bayanlar bu tarz kıyafetleri günlük kullanıyorlar. O derece şık, bakımlılar. Ama ben ayakkabısını beğendim böyle bir elbise altına bilindik tarzda klasik bir model değil daha zıt bir tarz seçmiş. Bence çok hoş durmuş. Sıradaki ünlümüze bir göz atalım.

IMG_145981200428724Evetttt külkedisi gerçek oldu. Artık masalları gerçek hayatımızda yaşayacağız. Bu bayanın ismini hatırlamıyorum. ama gördüğümde verdiğim tepki… aaaa kış aylarında anneler kız çocuklarına düğünlerde abiye elbise giydirr içine de kazak giydirir aynı öyle olmuş dedim. Sanki kıyafetini özel bir tasarımcıya diktirirken prova oluyormuş da içindekini çıkartmamış gibi duruyor. Değil kırmızı halıda hiçbir yerde böyle giyilmezz… Tarz meselesi 🙂

IMG_146115668459301Güzelim You Eun Hye “ajummaya” benzemişsin. (korece ajumma teyze demek, hanım demek ama genç bir kıza ajumma diye seslenirseniz sizi terlikle kovalar 😀 hakaret etmiş olursunuz.) Sorun ekose giymek değil. Sorun sana uymayan bir tarzı kendine uydurmaya çalışman. Üstüne üstelik özel birgün de bunu yapmamalıydın. Neyse geçiş süreci diyoruz biz buna. Yavaş yavaş giyinmeyi öğreneceksin.

IMG_147402757361499Ahhh Suzy kendisi bu sene İstanbul’a geldi. Türkiye’yi çok sevdi. Tabi bizde onu çok sevdik göremesek de bazı arkadaşlarım konserine gitme fırsatını yakaladılar. Ben onu “dream high” dizisi ile tanıdım. Çok güzel bir sesi var. Sadece oyuncu değil, aynı zamanda tüm dizilerde sesini kullanarak şarkılarını seslendirir. Gerçi tüm Kore oyuncuları kendi seslerini kullanıyor. Dizilerinde de olduğu kadar her zaman güzel giyinmeyi ve giydiğini kendine yakıştırmayı bilen nadide kişilerden birisidir.

2013051018372312726-615x922

Suzy burada biraz farklı çıkmış. Ama süper görünüyor. Dantel detaylı ve bel kısmındaki fiyonk tokasının ardından dantelin kısa bir pili şeklinde devam etmesi işte budur dedirtiyor. Kırmızı elbisesi, siyah saçları ile feminen görüntü oluşturmuş. Ama keşke saçlarını toplatsa, topuz ya da daha farklı yaptırsa olurdu dediğinizi duyar gibiyim. Bu onların tarzları arasında en popüler olanıdır. Kırmızı halıda bile olsa muhakkak bir taraflarını daha sade kullanıyorlar. Uzun süredir Kore dizisi seyrettiğim için benim gözümü tırmalamıyor. İlk gören arkadaşlar için biraz ilginç gelebilir.

park shin hye186qpyqsxl02lzx85mm1fYazıma “Park shin hye” ile veda ediyorum. Size 3 ayrı ödül töreninden tek bir ünlünün giyim tarzını getirdim. Kesinlikle her zaman, her yerde, her ortamda şık giyinmeyi beceren ve giydiği elbiseleri çok iyi taşıyan ünlüyü You’re Beatiful dizisinde tanıdım. Orada ikizini oynayan bir erkek kılığına girmek zorunda kalmıştı. Sesi de çok güzel. Dizide seslendirdiği şarkıyı her zaman dinlerim. Gelelim bu 3 ayrı elbiseye; beyaz olan da tül askısı ve kuyruğuna, pudra modeldeki önündeki zarif işleme ve şifonun dökümüne, siyahın ise; belindeki kuşağına hayran kaldım. Bu yazıyı yazarken dizileri izlediğim anlara gittim. Ben çok eğlendim umarım sizde severek okursunuz.

Bir önceki yazımız olan MODANİSA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir