GÜNAHLARDAN BERAAT OLMAK DİLEĞİYLE

GÜNAHLARDAN BERAAT OLMAK DİLEĞİYLE

Öyle geceler vardır ki; bütün bir ömür boyunca yaptığımız ibadetlerden daha hayırlıdır. İşte böyle bir geceye çok şükür tekrar kavuştuk. Allah’ın kullarını  affetmesi için verdiği Berat gecesi değerlendirebilene güzel bir fırsattır. Günahlarımızdan beraat etmek için az da olsa ibadet ile geçirmek en hayırlı olanıdır. Beraat; her türlü günahlardan, zorluklardan, ceza ve sorumluluklardan affolunmak manalarına geliyor. Bu yüzden Allah’ın bolca rahmet ettiği bu önemli gecede ellerimizi semaya açıp af dilemeliyiz. Mübarek şaban ayının onbeşinci gecesinde ibadet ile geçirilmesi gerektiğini bildiren birçok hadis var. Gücümüz yetiyorsa oruçlu geçirmek ve sonrasında geceyi namaz kılarak, Kuran-ı Kerim okuyarak ihya edenlerden olalım. Allah’ın af kapısı kesinlikle çok geniştir. Bu gecede Rabbimiz bize rızık isteyen yok mu? isteyin vereyim, başında belası olan yok mu? isteyin sizi kurtuluşa çıkartayım dediği çok önemli gecelerdendir. Ayrıca Ramazan ayının yaklaştığını bizlere haber veriyor. Hayırlı bir kandil günü geçirerek birbirimize dua etmeyi unutmayalım. Amel defterinin yazılması ve günahlardan arındığımız Berat kandili tüm Müslümanlara hayırlı olsun.

 

berat-kandili-121601

 

Müminin mümin kardeşine ettiği dualar en makbul olanıdır. Hiçbir menfaat beklentisi olmadığı için samimi ve dürüsttür. Bu yüzden İnşaallah güzel gecede birbirimize dua edelim.  Dualarda buluşmak dileğiyle…

 

Bir önceki yazımız olan BLOGGER AKADEMİ İLE HAYALLERE BİR ADIM başlıklı makalemizde akademi, blogger ve modanisa hakkında bilgiler verilmektedir.6 thoughts on “GÜNAHLARDAN BERAAT OLMAK DİLEĞİYLE”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir