Gravür Çalışması Kursu Hakkında Bilgi

Gravür Çalışması Kursu Hakkında Bilgi

Sanatın önemini anlamak için ona bir kez olsun dokunmak gerek. Ne kadar iyi yaptığınızın önemi var mı? Sadece hissetmek, gördüklerinizi parmaklarınızın ucundan nesnelere dökebilmenin huzurunu yaşamak sanatın en güzel yanıdır. Görsel sanatlar hiç kuşkusuz her insanın ufkunu açıyor ve bakış açısını genişletiyor. Kim bilir, yeryüzündeki farklı düşünen kişileri anlamaya bir adım atmada yardımcı olur. Sizde kendinize sanatsal alanda bir hobi edinmek istiyorsanız Gravür çalışmalarımızda yer alabilirsiniz. Aslında Gravürden daha çok “Etüt Çalışması” kursudur. Peki, nasıl bir çalışmadır?

12376856_1118853781498896_6222995181328157099_n

Etüt çalışmasında schlör (şöhler) diye bir kağıt var. Gravür resimleri arasından bir resim seçilerek istenilen boyutta fotokopi çektirirlir. Sonrasında ışıklı masada resim adeta schlöer kağıda rapido kalemle nakış gibi işlenir. Başlangıçta herhangi bir kopya gibi algılanıyor. Ancak kalemin dokunuşu, ışık ve gölge oyunlarının kağıda doğru aktarılması sonucunda tablodaki görüntüye ulaşılmaktadır. Sizde kendinize resim sanatı alanında bir hobi edinmek istiyorsanız iletişime geçmelisiniz.

Mail adresim; biristekceyiz@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Nokta Çalışması başlıklı makalemizde biristek, dersleri ve eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir