GAZZE’YE BAYRAM GELMİYOR

GAZZE’YE BAYRAM GELMİYOR

Çocukken bayramlar ne güzeldi bizim için… Ramazan ayının telaşı ile sonlarına yaklaşırken ve bayram günleri gelirken çocuklara bayramlıkları alınırdı. Bizde o bayramlıkları baş ucumuzda büyük heyecanla düzgün bir şekilde serip sabah giyerdik. Bayramlar çocuklar ile güzeldir. Ancak her ülkede bayramlar aynı yaşanmıyor. Bizler burada pamuklara sarıp, sarmaladığınız bir damla gözyaşına kıyamadığınız çocuklara İsrail hiç acımadan Gazzede’ki çocukları katlediyor. Hem de çoğunlukla çocuklara yapıyor en ağır saldırılarını… Sahilde oynayan, üstü başı kum içerisinde eve dönmesi gereken o küçücük ayaklar kan içerisinde kalarak hayatları sönüyorlar. Her sene Ramazan ayında Gazzeye saldıran İsrail dur durak bilmeden bu Ramazan ayında da en ağır şekilde müslüman kardeşlerimize saldırmaya başladı. Dünya ise; malesef bu zulme, katliama, soykırıma en ağır şekilde sessiz kalıyor. Bu öyle bir sessizlik ki; kulakları sağır, gözleri kör eden cinste… Tam güleceğimiz bir anda 4 çocuğunu birden kaybetmiş babanın feryatları kulaklarımda çınlıyor. Bir yudum çay, bir lokma yemek yerken suçluluğun en ağırını hissetmek ile yetiniyoruz sadece… daha sonra gündelik telaşlara dalıyoruz.

 

10500513_778053742245570_1736307025678621066_nYine de vicdan başka bir şey… Bu nasıl bir vahşetki Gazze’de insanlar ölürken İsrail bundan keyif alarak kahkahalar atıyor. Bu kareleri gördükten sonra içimden geçenleri yazmak isterim buraya… Hayatımda ilk ama ilk kez zamanında birileri yani hitler az yapmış dedirtti bu kareler… Hatta daha ötesinde Allah’ım İsrail’in başına bir hitler daha gönder dercesine canımızı yaktılar. İsrail denen devletçik müslüman öldürmekten keyif alıyor. İnanılır gibi değil diyeceğim ama, aslında böylelerdi sadece inançlarımız bizi tüm inanışlara karşı saygılı bir duruş sergilememizi öğretti.

  • Netenyahu iki başlı yönetim istemediklerini söyledi. Kendisi çok haklı misafirlik bir yere kadar artık Filistin topraklarından çıkma zamanı geldi. Eğer Hamas size kara harekatı başlatırsanız bedelini ağır ödersiniz dediyse karanlık günlerin aydınlığa çıkması çok yakındır.

Bu zulme dur diyebilmek için bizde blogger arkadaşlar olarak hep birlikte bir karar aldık ve yarın akşam kimseye söz vermeyin İsrail ve Siyonizm hakkında bilmediklerinizi öğrenebileceğiniz bir belgesel izleyeceğiz. Sizde bize katılmak için sadece instagram’da #gazzeicinizliyoruz etiketini kullanarak bir belgesel izliyoruz. Tek amacımız bu zulme artık sessiz kalmamak. Lütfen sizde bizimle birlikte 19 Temmuz 2014 tarihinde saat 22:00’de hep birlikte Occupation101 adlı video izleyelim.

10545061_10204479104799042_1819544968_n

Ve son sözüm Siyonizmin kurucusu olan Theodor Herzl’in Filistin’den toprak almak isteyişini durduran Abdülhamid gibiler lazım bize…

Bu etkinliği diğer arkadaşlarımdan görmek için;

Madamkisot

Stationfashion

Livastyle

Sophiestifashion

Afilimoda

bhk.gift

Bir önceki yazımız olan RESİM VE TASARIM YAPMAK ARASINDAKİ FARK başlıklı makalemizde arasındaki farklar, eğitimi ve ilk ders hakkında bilgiler verilmektedir.2 thoughts on “GAZZE’YE BAYRAM GELMİYOR”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir