Gazete Kağıdından Sepet Modelleri

Gazete Kağıdından Sepet Modelleri

Söz konusu kadınların el marifetleri olunca akan sular duruyor. Bazen insanı cidden “yok artık” dedirtir cinsinden geri dönüşüm projeleri yapıyorlar. Asıl şaşırtıcı olan kısım yaptıkları ürünlerin daha önce basit bir malzeme olabileceği ihtimali vermemesidir. Bu defa bulduğum proje ise; gazete kağıtlarından sepet modelleri yer alıyor. Gördüğünüz zaman çok şaşıracak ve sizde yapmak isteyeceksiniz. Oldukça şık, kullanışlı ve gösterişli modellerdir. En önemlisi işe yarar bir dönüşüm olmasıdır. Kadınlar bu gazete kağıtlarından yaptıkları sepetleri evlerinin her yerinde kullanabiliyor. Dışarıda çok pahalıya satılan sepetlerin yerini alması da kadınların buluşu olsa gerek. Bu konuda cidden çok marifetliler. Daha fazla bekletmeden o şaşırtıcı sepetlere göz atalım.

evde-gazeteden-hasir-sepet-yapimi-kartondan-hasir-kutu-yapilisiGörselde yer alan sepet tamamen gazete kağıtlarındandır. Peki, nasıl böylesine düzgün duruyor?

9291afbfbbb868bfad211addae2283b9Görüldüğü gibi öncelikle gazete kağıtları incecik halde sarılıyor. Sonrasında istediğiniz şekili bularak sepet örgü tarzında örmeye başlıyorsunuz.

kagitlardan-sepet-ormeBu şekilde mandallarla destekleyerek kaymamasını sağlayabilir ve sağlam olarak örebilirsiniz. Artık evinizdeki sepetlerin sizin yaptığınızı söylemek oldukça hoşunuza giden bir durum haline gelecek. Şimdi, neler yapabileceğinizi biliyorsunuz. O halde sepetleri örmeye.

Not: Alıntıdır.

Bir önceki yazımız olan Nokta Çalışması başlıklı makalemizde biristek, dersleri ve eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir