Etamin İşlemeli Yaygılık Yastık Örtüsü

Etamin İşlemeli Yaygılık Yastık Örtüsü

Naftalin kokulu hurçlar vardır. Bir çoğumuzun evinde o kokular daima mevcut. Annemle bir gün açtık o hurçları ve sonrasında ortaya çıkan hazine ile karşı karşıya kaldım. Eski etamin kumaşları boydan boya, upuzun bir görüntü var. Annem kızardı bazen annaneme, bu kumaşları başıma yük ediyorsun diye… Ardınan kumaşlar ortaya çıkınca dedi ki; vahide sen işleme yapmayı seviyorsun bunu yaygılık yastık yap. Şark köşesinde kullanırsın gelecekde diye elime tutuşturdu. Bende bir heyecan, bir heves… Sonrasında mefruşat öğretmenimle bulduk desenleri. İp de var. Her şey hazır. Başladım işlemeye. 5 parça çıktı ve her biri 2 metre boyunda…

etamin işleme3 adet kırmızı, 2 adet mavi işledim. Kimilerinin gözdesi olan bu etamin işleme için sipariş vermek istiyorsanız mail adresime mail atabilirsiniz.

Not: biristekceyiz@gmail.com mail adresimdir.

Bir önceki yazımız olan Origamiden Çiçek Yapımının Videolu Anlatımı başlıklı makalemizde biristek, cicek yapimi ve ders hakkında bilgiler verilmektedir.2 thoughts on “Etamin İşlemeli Yaygılık Yastık Örtüsü”

  • Eline ve kalemine saglik. Dünyada Türkiye de oldugu gibi etamin çok gözde artik. Acaba bunu tuniklerde veya etekpantolonlarda ne zaman yapacaksin ?

    • Teşekkür ederim. Ah hija, senden gelen soru hep aklımda… Bende o günleri sabırsızlıkla bekliyor ve hazırlık yapıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir