Elinizdeki Kutuları Kaplayarak Geri Dönüştürün

Elinizdeki Kutuları Kaplayarak Geri Dönüştürün

Elinizin altında yer alan bitmiş kutuları, materyalleri hemen atmayın. Mutlaka değerlendirebileceğiniz bir alanı olacaktır. Yapmanız gereken kutuları biriktirmek ve gün gelince nerede kullanacağınıza karar vermektir. Ancak kutuları olduğu gibi kullanmak istemiyor ve hareket kazandırmak için düşünüyorsunuz. Bunun için en kolayı kutuları kaplayarak farklı bir boyut kazandırmak mümkündür. Öyleyse kutu kaplama için malzemeleri tanıyalım.

Malzemeler;

Dolap için  yapışkanlı kağıtlar

Kutu

Makas

kutu kaplamaÖzellikle kutunuz böylesine sağlam ise; kesinlikle atmayın. Bendeki bu çikolata kutusu inanılmaz sağlamdı. O yüzden içerisine malzemelerimi koyarak kullanıyorum. Ancak üzerindeki çikolata reklamından pek haz etmedim. Kaplamaya karar verdim.

12923146_1118854854832122_3369584528890488647_nYalnız sadece üzerini kapladım. Bunun nedeni ise; Üst desen ile alt tarafın rengi birbirine çok uyum sağladı. Onun için üstü kaplayarak bitirdim. Kutuyu kaplarken yüzeyin temiz olmasına dikkat edin. Ayrıca kutunun enini, boyunu ve yüksekliğini ölçerek kesmeli ve yavaşça bir ucundan açarak yapıştırmaya başlamalısınız. Yapıştırırken hava kabarcıkları olmamasına dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan İlk Ders Öncesi Malzemeleri Tanıyalım başlıklı makalemizde biristek, dikiş dersi ve malzeme hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir