E ÖDEV İLE EĞİTİME TAM DESTEK

E ÖDEV İLE EĞİTİME TAM DESTEK

Söz konusu eğitim ise; destek vermemek olmaz. Birkaç gün öncesine kadar haberdar olduğum bir sosyal öğrenim platformundan bahsetmek istiyorum. Bloğumda böyle bir yazıya yer vermemin amacı; moda ve kombin yapmanın yanı sıra kendin yap, dikiş köşem, keşif gibi menüler içerisinde tekstil ve moda alanında aldığım her türlü eğitimi aktarmak istediğimden dolayı eğitime destek veren bu güzel siteyide paylaşma gereği duydum. Site kurucusu olan Meriç Balak eğitim ve öğrenim için oldukça yenilikçi bir yapısı olan eödev.com sitesi ile öğrencilerin zorlandığı konular hakkında ücretsiz bir şekilde yardımcı olmaktadır.  Ayrıca site içerisinde bende bir profil oluşturarak bildiğim ders konularında elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışacağım. Balak‘a göre Türk öğrencileri dünyanın diğer öğrencilerine oranla öğrenmeye daha meraklı olduğunu düşünerek bu güzel siteyi kazandırmıştır. 2012 yılında kurulan site 5 milyonu aşkın ziyaretçisi ile öğrenime sürekli yenilerini kazandırıyor. Bu yüzden sitenin nasıl kullanıldığı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

1 000 000 eodevİlk olarak siteye giriş yaparak bir kayıt oluşturmalısınız. Facebook ile katıl ya da kayıt ol- sorularını kolayca site içerisine sor- cevabını al ve eödev portalına sende katıl. Peki, nasıl soru soracak ve cevap alacaksınız?

Oyun metodu sayesinde öğrenme

Oyun metodu ile öğrenciler çok daha kolay bir şekilde öğrenmektedir. Öğrenciler eödev.com sitesinde soru sorabilmek için puanı olması gerekiyor. Sisteme ilk kayıt olduğunuzda size puan vermektedir. Ancak puanlar bittiği takdirde yeni puan kazanmak için başkalarının ödevlerine yardım etmek zorunludur. Aynı soruya iki kez cevap verebilirsiniz. Böylece oldukça hızlı ve iyi bir cevap vermeniz adeta bir yarış içerisinde olmanızı sağlıyor. Soruya en iyi cevabı veren kişi ekstra puan aldığı gibi birde ünvan kazanmaktadır. Meriç Balak böyle bir sistemi oluşturmasının sebebi oyun oynamayı seven kişilerin yanı sıra genel bir şekilde değerlendirmektedir. Şahsım adına oldukça etkili bir yöntem.

eodev-nasil-calisir

Gözlemlerime göre site içerisinde kişilerin birbirine olan davranışı oldukça titizdir. Cevaplar moderatörler tarafından kaliteli bir şekilde açıklanıyor. Site içerisinde öğrencilerden, aktif öğretmenlere, emekli öğretmenlere ve kısacası alanında bilgi sahibi olan herkes cevaplamaktadır. Adeta bilgi alışverişi haline gelen sitede eğitime ciddi anlamda katkı sağlanıyor. En önemlisi başka sitelerden gelen alıntılar kesinlikle yayınlanmıyor. Balak bunu şöyle açıklamaktadır. Birincisi telif hakkı, ikincisi kişilerin kendi cümlelerini kullanmaları gerektiğini düşünüyor. Kişilerin sorumluluk bilincini kazanması, bilgiye daha iyi hakim olması açısından kesinlikle çok önemli bir nokta

Infografik-eodevcom

İlkokuldan, üniversite son sınıfa kadar tüm konularda yardım alabileceğiniz harika portal içerisine sizde dahil olmalısınız. Öğrencilik asla bitmez. Bu yüzden hem öğrenmek, hem öğretmek için tamamen ücretsiz olan bu sitedeki yerinizi bir an önce almalısınız.

mobil-screenshot

Bu güzel eğitimin içerisine birde teknoloji dahil olduğu zaman çok daha iyi öğrenim sağlanmaktadır. Eödev.com sitesi olarak teknolojiyi kullanan öğrencilerin öğrenme oranları, teknolojiyi kullanmayanlara göre daha hızlı olduğu gözlemlenmiş. Bundan yola çıkarak ücretsiz olarak İOS ve Android mobil uygulamalarını geliştirmek için çalışma başlatmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan SMOKİN YELEK TASARIMIN DETAYINDA YAPILAN HATA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.3 thoughts on “E ÖDEV İLE EĞİTİME TAM DESTEK”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir