Beyaz Tunik Giymenin Püf Noktaları

Beyaz Tunik Giymenin Püf Noktaları

Yaz geldi çattı ve tesettürlü bayanların en sevdiği tunikler ortaya döküldü. Ki ben iyi bilirim o dolapta beyaz tunik ve gömlekler daima olur. Çok severek alınır ama yaz ayında tesettürlü bir bayanın o tuniği giymesi tam bir işkencedir. Çünkü ne kadar kalın bir kumaş olsa da mutlaka iç gösterir. Bunu kamufle etmek için bin bir türlü zahmete gireriz.

beyaz tunikGörüldüğü gibi çok şık ama mutlaka içi belli ediyor. Peki; beyaz tuniklerimizin içine ne giyiyoruz? İç belli olmasın diye nelerle kamufle ediyoruz? Hepimizin doğru bildiği yanlışları gözden geçirmeye ne dersiniz? Böylece daha rahat, daha serin bir yaz geçirmiş oluruz.

Beyaz tunik giymenin püf noktaları;

  1. Beyaz çamaşır giymeyin. En büyük yapılan hatalardır.
  2. Mutlaka beyaz badı ya da zıbınla kamufle edilmeye çalışılır. Aksine bu kamufle etmez daha çok iç belli eder. İzine kadar ortaya koyar.
  3. Beyaz çamaşır, badi yerine ten rengi seçin.
  4. Ten rengi beyaz gömleklerinizde, tuniklerinizde en iyi kamufle edicidir. Bir kere deneyin ve görün.
  5. Çamaşır üzerine bir badi ya da zıbın mutlaka giyeriz ve bu yazın biraz bunaltıcı olur. O halde size tavsiyem viskon penye badiler ve zıbınları tercih edin. Üzerinizde hiç yokmuş gibi hissedecek ve serin tutacaktır. Ayrıca tuniğiniz badiye yapışmaz ve sizi rahatsız etmez.
  6. Birde mümkün olduğu kadar dikişsiz çamaşır kullanın. Dikişsiz çamaşırlar biraz bütçe açısından insanı sarsabilir. Ancak birkaç rengini çekmecenizde mutlaka bulundurun. Özellikle davetlerde elbiseleriniz altına giymek için önemli bir detaydır.

Artık bu maddelerden sonra beyaz tunik giyerken rahatsız olmayacaksınız. Bu çok önemli bir ayrıntıdır. Beyaz yerine ten rengi çamaşır daima sizin kurtarıcınız olur. İyi kamufle etmek için vazgeçilmeziniz haline gelir. O zaman yaz gelsin bir an önce ve o çok sevilen tunikler yerini alsın üzerimizde 😉

Bir önceki yazımız olan Nokta Çalışması başlıklı makalemizde biristek, dersleri ve eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.3 thoughts on “Beyaz Tunik Giymenin Püf Noktaları”

  • Ten rengi giymedim hiç. Nedenine gelince içimde hicbirseyin olmadigi zannedilecegine beyaz birseyin var oldugu acikca gorulsun daha iyi diye. Cunku obur turlu daha çok dikkat cekiyo aha icine bisey giymemis mi vs diye hatta uyariyolar icine bisey giymedin mi diye sen ne kadar sorana aciklasan da olmadigini dusunen olabilir ve daha kotu anlaşılır diye dusunuyorum. Bu konuda ne düsünüyorsunuz?

    • Bir kere ten rengini dene bence. Öbür türlü beyaz çamaşırına kadar belli olacağı için söylüyorum. Ten rengi izini, içini belli etmez. Amaç zaten kamufle etmek ve için göstermemek. Beyaz giyince gerçekten çok daha kötü bir durum ortaya çıkıyor. 🙂

  • Abla ben beyaz tunige beyaz giyiniyrm yalnız tişort kısa yine kalçam belli olyo uzun giyincek bsy yok mu tunigin altına

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir