Ben Hala 12 Yaşındayım

Ben Hala 12 Yaşındayım

İnsanın kalbi nerede atmaya başlıyorsa zaman orada duruyormuş. 🙂 Öğrendim

Çocukluk yıllarım biraz hastalıklı süreçlerle geçti. En ufak bir üşütmede yüksek ateşlerle direncim düşerdi. Durum böyle olduğundan dolayı hayata ve sosyal yaşama ayak uydurmam zor oldu. Okul sürecim sürekli kopuk kopuk ilerledi. Derslerde ve sınavlarda yeteri performansı hiçbir zaman sergileyemedim. Hatta sınavlarım daima düşük gelirdi. Gel gelelim, beni benden alan iç dünyamı harekete geçiren o derslere kadar.

İş eğitimi ve el sanatları dersleriyle dünyam değişmeye başladı. Bu derslerde kendimi bir yıldız gibi hissediyordum. Kendimi burada gerçekleştirebilmenin keyfini yaşadığım doğrudur. 🙂

Haftada sadece 2 saat olan bu derslere gitmek benim için yaşamımın ilk sıralarında geliyordu. Ve 12 yaşında anneme şu sözleri söyledim. Meslek lisesine giyim bölümüne gideceğim. Nitekim öyle oldu. Ortaokul yıllarımda el sanatları dersinde birçok proje üretimi gerçekleştirdim. O yaşlarda bir çocuk o kadar iyi iş çıkarabilir miydi?

Gerçekten yapabiliyordum. Elbette annemin yardımıyla… Tabloyu işlerken bana en çok annem yardımcı oldu. Renklerin seçimi, tasarımı ve sonra dedi ki; Vahide ismini de işleyelim. İşledik. İyiki işlemişiz. Lise, üniversite, staj dönemlerim, iş-kur, halk eğitim merkezi ve terzi yanında çalışmam gibi birçok yer denedim. Çok şey gördüm. En çok da verilmeyen sözlerin tutulmadığını, sırf karşındakine muhtaç kal diye… Kalmadım. Kendi yoluma gittim. 5 senedir online makale yazarak ufak da olsa bütçe elde etmeyi başardım. Kendi kıyafetlerimi dikiyorum. Hayat çok mevki sahibi olunca ve çok bütçeniz olunca güzel olmuyormuş. Anladım. Yaşadığım tüm başarısızlıklarım bana bunu öğretti.

Şimdi, tek amacım insanca yaşayabilmek.

Kırılan tüm umutlarımın kalbinden öptüm. Bana yaşamı armağan ettikleri için…

Bir sonraki hikayede görüşmek üzere… 🙂Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir