BB ve CC Krem Neden Tercih Edilir?

BB ve CC Krem Neden Tercih Edilir?

Cildine sürekli bakım yapan kadınlar için krem kullanmak çok önemlidir. Özellikle sürekli makyaj yapan kadınların cildi nemsiz olmaması gerekiyor. Bu yüzden cilt tipine göre krem seçilmesine dikkat edilir. Ancak krem sonrası fondöten kullanımı cildi oldukça kurutuyor. Bunun için son yıllarda fondöten yerine bb ve cc kremler yer almaya başladı. Ancak bu iki krem fondöten gibi yüksek bir kapatıcı özelliğe sahip değildir. Cilt rengini eşitler. Cildi nemlendirir. Hafif kapatıcılık sağlar. Güneş ışınlarından korur. Peki, bb krem  ve cc krem arasındaki fark nedir?

oriflame bb kremBB krem ilk olarak Almanya’da hastalara ilaç olarak üretiliyor. Cilt yaraları için dermotologlar tarafından ortaya çıkartılmış. Ancak kozmetiğe çok önem veren Güney Kore geliştirerek bakım ürünleri arasına yerleştiriliyor. Güney Kore’de erkek ve kadın demeden birçok kişinin vazgeçilmezidir. BB krem içerisinde koruma faktöü 5 özelliktedir. Kapatır, nemlendirir, cildi güneş ışınlarından korur, aydınlatır, lekeleri azaltmaya yardımcı olur. Ancak BB krem kullanan biri olarak CC kreme göre daha kuru geldi.

oriflame cc kremCC krem cilde çok dah nem vermekte ve cilt rengini eşitlemekte daha üstün olduğunu düşünüyorum. Bu biraz benim şahsi kanaatim. Ancak kullanan kişilere de sorduğumda aynı cevabı aldım. O yüzden ben CC kremi denedikten sonra BB kreme veda ettim. En azından sürekli fondöten kullananlar kesinlikle denemelidir. Günlük olarak bu kremler fondöten görevini yeterince üstleneceğini düşünüyorum.

 

Bir önceki yazımız olan Nokta Çalışması başlıklı makalemizde biristek, dersleri ve eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir