Battal Ebru Desenleri Ve Tasarımları

Battal Ebru Desenleri Ve Tasarımları

Ebru sanatının yapımında en önemli kısım zemindir. Yani suyun üzerinde oluşturulan ilk halidir. Buradan sonra desen oluşturulmaya başlanır. Bu zemine battal ebru denir. Fırça darbesiyle birkaç rengi üst üste atarak oluşturulmaya başlanır ve sonrasında kağıdın yüzeyine geçirilerek bitirilir. Battal ebru ilk aşama olduğu için oldukça kolaydır.

battal ebruTekne içerisinde renklerin birbiriyle buluşma anı hiçbir şeye benzemiyor. Bir darbe fırçasından çıkan renkler sadece bir kez yerini buluyor. Bu yüzden ebru sanatında tekrarlar yoktur.

ebru sanatının yapımıBattal ebru yaparken renk sınırlaması yapmanıza gerek yok. Birçok rengi kullanarak sırayla atabiliyorsunuz. En zevkli kısımda burasıdır. Sınır ve kural tanımamak.

renkli ebru

Kısacası ebruya ilk başladığınız sırada gözünüzde aşırı büyütmemeniz gerekiyor. Elbette sabırla ilerletebilir ve güzel resimler çıkartabilirsiniz. Ancak istediğiniz zaman yapamayacağınız bir sanat değildir.

Not: Ebru kursu almak içinde biristekceyiz@gmail.com hesabına mail atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nokta Çalışması başlıklı makalemizde biristek, dersleri ve eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir