Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Doğuştan konuşamayan bir insan ve o dünyaya gelirken annesini kaybeder. Hayatını babasıyla geçiren Barfi‘nin en büyük özelliği sıradan insanların yaşamından kopuk olmasıdır. Sürekli pozitif, gülen, hayatın tadını çıkartan Barfi bir gün hiç ummadığı anda aşık olur. İşte, o saatten sonra hem kendisi için hem de aşık olduğu kişi için rüzgar ters yönden esmeye başlar. Sevdiği kadının nişanlı olduğunu öğrenmesine rağmen onunla sadece arkadaş olmak ister ve nitekim öyle devam ederler. Shruti yani aşık olduğu kadın arkadaşlıktan öte onunla farklı bir bağ kurar. Ummadığı yerden aşkın pençesine düşer. Barfi, maddi olarak düşük seviyededir. Bunun için kadının annesi işe el koyarak ikisini ayırmayı başarır. Barfi mi? Hiç kızmaz beşki gönlü kırılır ama, kızmaz ve hayatına devam eder.

Shruti’nin şu cümleleri çok ilginçtir. Eşimle ben yıllar geçtikçe daha da sessizleşmeye başladık. Birçok ortak yönümüz vardı ama, aşk yoktu. Barfi’nin de eksiklikleri vardı ama aşkı tamdı. Peki, filmin devamında neler oldu? Daha fazla anlatmak yerine izlemenizi tavsiye ederim.

Bir önceki yazımız olan Nokta Çalışması başlıklı makalemizde biristek, dersleri ve eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir