2015 İlkbahar Yaz “Pas Rengi” Pes Doğrusu

2015 İlkbahar Yaz “Pas Rengi” Pes Doğrusu

Çocukken oynamayı sevdiğim oyunların başında yakan top vardı. İçinde renkler vardı çünkü… En zor renkleri söylemek için yarış ederdik birbirimizle. Birde tombik oynamayı çok severdim. Mahallede bulduğumuz kırık dökük kiremit taşlarını üst üste dizer sonra onları toparlayana kadar büyük çaba sarf ederdik. Şimdi moda ya bu illaha bir önceki renge beyaz ya da siyah katıp rengin boyutunu değiştirecekler. Bizede yeni bir buluş diye yutturacaklar. Bildiğimiz krem ekru, çingene pembesi fuşya olursa herkes farklı bir şeyler ortaya çıktığını sanar. Moda bu, fazla abartmayın yeni bir şeyler beklemeyin. Çünkü kendi içinde bir döngüdür. Hiçbir zaman tamamen değişmeyen geçmişten günümüze tekrardan aktarılan bir akımdır. Düşünsene en pahalı markadan etek alıyor arkadaşın adına “marsala” diyor ve sen yok canım bildiğimiz kızıl kahve diyorsun neyse bizim o tombik oyunlarınının baş tacı kiremit rengi taşlar bu sezon “pas rengi” olarak karşımıza çıkıyor. Rengi görünce cidden pes dedim. Ben şimdi buna kiremit desem, tarçın desem ne olacak? Çok fazla kafa karışıklığı değil mi? Geçtiğimiz sezon tarçın bir tunik alıyorsun bu sezon pas rengi. Dolapta yan yana geldiğinde nasıl ayırt edeceksin? Birileri bunları görünce işin yoksa iki saat renkleri anlatmaya çalış. Fazla uğraşmayın pas demek zorunda değilsiniz. Siz kiremit ya da tarçın deyin geçin.

kbuk tarçınBu bizim bildiğimiz yeşil çaylara lezzet katan kabuk tarçın 🙂

marsiBu da o çocukken tombik oynarken oyunlarımıza teşrif eden kiremit taşları 🙂

'Çocukken oynamayı sevdiğim oyunların başında yakan top vardı. İçinde renkler vardı çünkü... En zor renkleri söylemek için yarış ederdik birbirimizle. Birde tombik oynamayı çok severdim. Mahallede bulduğumuz kırık dökük kiremit taşlarını üst üste dizer sonra onları toparlayana kadar büyük çaba sarf ederdik. Şimdi moda ya bu illaha bir önceki renge beyaz ya da siyah katıp rengin boyutunu değiştirecekler. Bizede yeni bir buluş diye yutturacaklar. Bildiğimiz krem ekru, çingene pembesi fuşya olursa herkes farklı bir şeyler ortaya çıktığını sanar. Moda bu fazla abartmayın yeni bir şeyler beklemeyin. Moda çünkü kendi içinde bir döngüdür. Hiçbir zaman tamamen değişmeyen geçmişten günümüze tekrardan aktarılan bir akımdır. Düşünsene en pahalı markadan etek alıyor arkadaşın adına marsala diyor ve sen yok canım bildiğimiz kızıl kahve diyorsun :D neyse bizim o tombik oyunlarınının baş tacı kiremit rengi taşlar bu sezon "pas rengi" olarak karşımıza çıkıyor :)'
Bu daaaa 2015 ilkbahar- yaz “pas rengi” aradaki farkı bulun?
Ama şimdi renk tonu var dersiniz. Sizi bu renk karmaşası içerisinde renk tonlarını ayırt etmeniz için baş başa bırakıyorum. 😉 Şahsen renklerin büyüsüyle güzel bir bahar ve yaz ayını geçirmek istiyorum.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir